Lato w teatrze 2018

Lato w gnieźnieńskim Teatrze!

Jakich wakacyjnych atrakcji spodziewać się możecie w tym roku od gnieźnieńskiego Teatru? Na przełomie lipca i sierpnia Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny oferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

Przyszłość” to cykl warsztatów, które Teatr Fredry w Gnieźnie realizować będzie w ramach programu Lato w teatrze 2018 w dniach 23 lipca – 5 sierpnia b.r. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych wakacji spojrzymy w przyszłość i odległe galaktyki. Warsztaty sprzyjać będą pracy wyobraźni, wolnej i otwartej na możliwości kreacji. By pobudzać ją jeszcze bardziej, prowadzący sięgną po teksty kultury, doniesienia naukowe, a także przykłady z literatury science fiction, dystopii i książek dla dzieci.

Istotą projektu jest stworzenie przestrzeni dla artystycznej wypowiedzi dzieci w wieku 7-12 lat, a zatem możliwości aktywnego włączenia się w proces poznawania i tworzenia teatru. Prowadzący stworzą obszar dla twórczej działalności młodych uczestników i będą ją wspierać. Ramę działań będą stanowiły warsztaty: pedagogiczno-teatralny i reżyserski. Pierwszy pozwoli zarysować horyzonty myślenia o przyszłości, które będą inspiracją dla innych działań, drugi – umożliwi dzieciom przełożenie doświadczeń na działania sceniczne. Pozostałe warsztaty będą stanowiły twórcze wypełnienie i szukanie różnych sposobów wyrazu doświadczeń, emocji i wyobrażeń związanych z przyszłością.
Teatr do odkrywania świata zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, które pragną przekonać się o możliwościach twórczego działania. Jeśli więc chcesz poznać nieograniczone możliwości kreacji, nieziemsko spędzić czas w Teatrze i wyjątkowo dobrze się bawić, nie czekaj i weź udział w rekrutacji.

Uwaga! Rekrutacja rusza 20 czerwca o g. 10:00. Zapisy potrwają do 22 czerwca do g. 15:00, albo do wyczerpania limitu miejsc i przyjmowane są wyłącznie pod numerem telefonu: 61 426 16 15.

Teatr Fredry informuje, że udział w warsztatach jest PŁATNY i wynosi 40 zł od dziecka. Rodzice i opiekunowie zapisujący dzieci są zobowiązani do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 25 czerwca o g. 18:00 i uregulowania pełnej należności za warsztaty. Nieobecność rodziców/opiekunów na spotkaniu jest równoznaczna z wykreśleniem uczestnika z listy.

ROWADZĄCY
BENIAMIN BUKOWSKI

Reżyser, dramaturg, filozof, doktorant w Instytucie Filozofii UJ, absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie oraz MISH UJ. Reżyser m.in „Mosdorfa. Rekonstrukcje” (Teatr Nowy w Poznaniu 2016) i „Podwyżki” G. Pereca (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu 2017). Jego dramat „Niesamowici bracia Limbourg” (w tłumaczeniu A. Zgieb) zostanie zaprezentowany w ramach Forum Nowych Europejskich Tekstów Dramatycznych w głównym nurcie Festiwalu Teatralnego w Awinionie w 2018 roku, a jesienią będzie miał swoją premierę w Teatrze Telewizji w reżyserii autora. Reżyser otrzymał też w roku 2018 stypendium i rezydencję artystyczną Nowego Teatru w Warszawie.
AGNIESZKA KRYST
Tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 w Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Finalistka konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze, w ramach którego zaprezentowała (jako choreografka i tancerka) solo „Pressure” oraz duet „Liquid state of mind”. Pracowała z Jakubem Skrzywankiem przy realizacji „Kordiana” (Teatr Polski w Poznaniu, 2018).

MIKOŁAJ WALENCZYKOWSKI
Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Twórca filmów dokumentalnych, i wideo do spektakli teatralnych, trailerów teatralnych, reżyser filmów reklamowych oraz form telewizyjnych. Obecnie współpracuje z Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, wcześniej z Teatrem Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy, Teatrem Łaźnia Nowa i Teatrem Ludowym w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Wybrane realizacje do spektakli w Teatrze im. H. Konieczki w Bydgoszczy: „Grona gniewu”, reż. P. Wodziński (2016), „Kantor Downtown”, reż. J. Janiczak, J. Krakowska, M. Mosiewicz, W. Rubin (2015), „CBAPKA (swarka)” reż. K. Szyngiera (2015), „Romville”, reż. E. Depta (2015), „Samuel Zborowski”, reż. P. Wodziński (2015), „Thermidor”, reż. P. Wodziński (2014), „Historie bydgoskie”, reż. P. Łysak (2014), „Cienie. Eurydyka mówi:” reż. M. Kleczewska (2014). Wideo do spektaklu CBAPKA (swarka)” w reż. K. Szyngiery docenione zostało w rankingu „NAJ… NAJ… NAJ… 36. Warszawskich Spotkań Teatralnych” przez redakcję portalu teatrdlawas.pl

MACIEJ SZYMBORSKI

Kompozytor, muzyk, multi-instrumentalista, producent, realizator dźwięku, aktor, performer, reżyser, projektant przestrzeni audialnych. Współpracował z Teatrem im. H. Konieczki w Bydgoszczy i Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie. Obecnie pracuje jako Szymborski- Projects. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wydanych płyt i mnóstwo zagranych koncertów na całym świecie. Od 1996 do 2003 r. współtworzył „Something Like Elvis”, wydając „Personal Vertigo” 1997), „Shape” (1999), „Cigarette Smoke Phantom” (2002). Razem z Potty Umbrella wydał dwa albumy: „All You Know Is Wrong” 2006, „Forte Furioso” 2007.

JOANNA ŻYGOWSKA
Polonistka, teatrolożka, doktorantka na WFPiK UAM. Absolwentka wiedzy o teatrze i polonistyki (specjalność operologiczna) na UAM. Pracuje jako specjalista ds. edukacji w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie i współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Ostatnio pracowała jako pedagog teatru przy spektaklu „Droga” w reż. B. Bąblińskiej i M. Kabacińskiej. Autorka koncepcji, koordynatorka i prowadząca warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach kilku projektów artystyczno-edukacyjnych, m.in. „Wszystko jest możliwe. Wyobraźnia” w ramach programu „Lato w teatrze” (2017).

SANDRA KONIECZKA-ŚLACHETKA

Absolwentka kulturoznawstwa o spec. teatrologicznej na UMK w Toruniu, pedagogiki o spec. doradztwo zawodowe i rehabilitacyjne oraz pedagogiki, spec. zarządzanie zasobami ludzkimi na UKW w Bydgoszczy. Współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Tańca Akro w Toruniu, współorganizatorka Bydgoskiego UlicArt, w ramach współpracy ze szkołami i instytucjami opiekuńczo-wychowawczymi prowadziła liczne artystyczno-terapeutyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizator, pomysłodawca, koordynator i producent projektów kulturalno- edukacyjnych.

Zapisy zamknięte