Zbitego lustra nie trzeba się bać

W Teatrze Fredry trwają prace nad projektem ZBITEGO LUSTRA NIE TRZEBA SIĘ BAĆ, którego celem jest powstanie, inspirowanego wspaniałą klasyczną baśnią Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu”, całkiem nowego tekstu dramatycznego adresowanego do widzów w wieku od 7 do 12 lat, a także jego prapremierowa realizacja. Teatr zaplanował ją na 1 grudnia 2018. Autorem tekstu oraz twórcą przedstawienia jest Beniamin Bukowski (ur. 1991), dramaturg i reżyser teatralny, laureat kilkunastu konkursów literackich, m.in. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2015, którego teksty drukował m.in. miesięcznik „Dialog”.
Tematyka działań projektowych skupia się na metaforze roztrzaskanego lustra. przewrotnie ukazującego dobro jako zło, a zło jako dobro, krąży wokół zimy i lodu jako symboli emocjonalnej oziębłości oraz opowiada o wychodzeniu poza ramy i ograniczenia, jakie narzuca zbite lustro i odbity w nim świat.

Teatr Fredry rozpoczyna rekrutację do projektu ZBITEGO LUSTRA NIE TRZEBA SIĘ BAĆ! Zachęcamy dzieci w wieku 7-12 lat do wspólnych zabaw i rozmów o „Królowej śniegu”. Uczestnicy stworzą grupę ekspercką, która towarzyszyć będzie twórcom w procesie pracy nad spektaklem.
Punktem wyjścia naszych spotkań będzie baśń Andersena, ale także autorska interpretacja tekstu B. Bukowskiego. Udział w projekcie zakłada uczestnictwo w próbach do spektaklu i spotkania z jego twórcami.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 listopada o g. 16:00

Wszystkie wydarzenia towarzyszące premierze „Królowej śniegu” w reż. B. Bukowskiego odbywać się będą w ramach projektu ZBITEGO LUSTRA NIE TRZEBA SIĘ BAĆ realizowanego w ramach programu „Wydarzenie artystyczne dla dzieci i młodzieży”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Udział w projekcie jest bezpłatny!
Obowiązują zapisy: T 61 426 16 15, E edu@teatr.gniezno.pl

Zapisy zamknięte