LATO W TEATRZE

Teatr zaprasza wszystkich, którzy pragną się przekonać, że o możliwościach twórczego i samodzielnego działania nie decyduje wiek, doświadczenie i wiedza, ale ciekawość i chęć odkrywania świata! Chcecie  poeksperymentować z możliwościami własnej wyobraźni? Oddać się twórczej, dziecięcej zabawie? To dla Was jest Lato w Teatrze Fredry!

 

 

Dane kontaktowe - koordynatorki projektu:

 

Joanna Żygowska, edu@teatr.gniezno.pl, 603 347 178

Sandra Konieczka, konieczka@teatr.gniezno.pl, 502 382 358

 

terminy: 26 czerwca - 9 lipca | g. 10:30 - 16:30

 

 

 

 

 

 

Partner:

 

W Teatrze Fredry „Wszystko jest możliwe”

 

Podczas warsztatów „Wszystko jest możliwe. Wyobraźnia” spróbujemy praktycznie zastanowić się, czym dla każdego z uczestników jest główny temat spotkań. Przekonamy się, jak wiele jest różnych sposobów rozumienia wyobraźni. Sięgniemy po obrazy, znaki, metafory, które kojarzą się z wyobraźnią i wolnością, a także sami będziemy je konstruować.

Szczególny akcent postawimy na to, że wyobraźnia to także wolność samodzielnego myślenia, empatia, poetyckość i możliwość stwarzania.

 

Sprawą wyobraźni jest także teatr, do stwarzania którego chcemy zaprosić dzieci. Jego źródłem będzie to, co powołamy do istnienia w naszych głowach (warsztat rozgrzewka wyobraźni). Zobaczymy, że da się to wyrazić na różne sposoby, nie tylko językiem werbalnym. Sprawdzimy możliwości naszego ciała (warsztat muzyczny i choreograficzny), moc improwizacji (warsztat impro) oraz relacji, które powstają między ludźmi (warsztat reżyserski). Podczas spotkań z twórcami najważniejszą czynnością nie będzie doskonalenie kunsztu, ale zabawa i wzmacnianie wiary w swoje możliwości.

 

Wyobraźnię sprawdzimy w praktyce – w teatrze i w dziecięcej zabawie.

 

Biogramy prowadzących

 

BENIAMIN BUKOWSKI

Reżyser, dramaturg. Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2017), filozofii i historii sztuki w ramach MISH UJ. Doktorant w Instytucie Filozofii UJ. Autor i reżyser spektaklu „Mosdorf. Rekonstrukcje” w Teatrze Nowym w Poznaniu (2016), reżyser „Zofii” A. Wakulik w Teatrze Powszechnym w Warszawie (2015).

Autor m.in.: „Niesamowici Bracia Limbourg” („Dialog” 12/2015, Nagroda Publiczności Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2015), „Sztuka bez babci („Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, nr 40, 2016) „Odkrycie Europy” (II nagroda w konkursie dramaturgicznym Teatroteki WFDiF 2016), „Mazagan. Miasto”  („Dialog” 2/2017).

 

ROBERT PIEŃKOWSKI

Improwizator w Teatrze Improwizowanym Hofesinka, artysta związany z Klubem Komediowym. Absolwent warszawskiej Szkoły Impro oraz iO Training Center w Chicago. Dziennikarz, archeolog, kucharz, animator kultury.

 

AGNIESZKA KRYST

Tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 w Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing realizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation. Finalistka konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze, w czasie którego zaprezentowała (jako choreografka i tancerka) solo „Pressure” oraz duet „Liquid state of mind”. Jest członkinią grupy Centrum w Ruchu, przestrzeni sztuk performatywnych w Warszawie.

 

SANDRA KONIECZKA

Koordynatorka projektu. Pedagożka i kulturoznawczyni, doktorantka w Zakładzie Filozofii Edukacji na UKW, absolwentka kulturoznawstwa o spec. teatrologicznej na UMK w Toruniu, pedagogiki o spec. doradztwo zawodowe i rehabilitacyjne oraz pedagogiki, spec. zarządzanie zasobami ludzkimi na UKW w Bydgoszczy. Od 2014 roku kierownik Działu marketingu w Teatrze im. A. Fredry. Pomysłodawczyni i koordynatorka kilka projektów kulturalno-edukacyjnych. Współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Tańca Akro w Toruniu, współorganizowała Bydgoski UlicArt (2013).

 

JANUSZ ORLIK

Tancerz, choreograf. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, studiował w Brucknerkonservatorium Linz w Austrii. Od 2002 r. Jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Jest autorem spektakli „Exérèse monobloc” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011), „Insight” (2013). Współpracował m.in. z takimi choreografami jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent, Nigela Charnocka, Joanna Leśnierowska, Rosalind Crisp, Sjoerd Vreugdenhil oraz z Teatrem Polskim w Poznaniu, Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Prowadzi liczne warsztaty taneczne w kraju i za granicą.

 

WANDA SKORNY

Aktorka, improwizatorka. Studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na specjalizacji wokalno-estradowej. Po ukończeniu studiów aktorskich związana etatowo z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie debiutowała rolą Bianki w „Poskromieniu złośnicy” w reżyserii Szymona Kaczmarka. Pracowała z takimi reżyserami jak: Wiktor Rubin, Kuba Kowalski, Adam Nalepa, Ryszard Major. Zagrała w filmie „Czarny Czwartek” w reżyserii Antoniego Krauze oraz główną rolę w serialu „Ludzkie sprawy” w reżyserii Krzysztofa Langa. Członkini grupy Impro KRK. Studiuje podyplomowo Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego.

 

JOANNA SYKULSKA

Dyrygentka, muzyk. Absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na specjalizacji Dyrygentura Chóralna. Od 2014 współtworzy własny projekt muzyki improwizowanej „Zwierzyniec Sykuli”. Rok 2012 spędziła w Boliwii, gdzie pracowała jako nauczycielka instrumentów smyczkowych oraz dyrygentka zespołu CORO Y ORQUESTA SANTIAGO DE CHIQUITOS, z którym zajęła I miejsce na  FESTIVAL DE TEMPORADA de MUSICA MISIONAL EN CHIQUITOS. Prowadzi Żeński Chór Kameralny Canto-Cantare i zespół dziecięcy LUMIKULU. Dyrygentka chóru w spektaklu „Pieśni czarownic” (Teatr Polski w Poznaniu, reż. E. Łowżył, Z. Łowżył. M. Buszewicz).

 

 

JOANNA ŻYGOWSKA

Pedagożka teatru, koordynatorka projektu. Polonistka, teatrolożka, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Pedagożka teatru w Teatrze Fredry w Gnieźnie, gdzie zajmuje się działaniami edukacyjnymi kierowanymi do dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka i od 2016 roku koordynuje Obserwatorium Sztuki dla Dziecka. Współtworzyła kilka projektów edukacyjno-artystycznych skierowanych do młodych odbiorców. Za pracę magisterską „Skrzydła dla dzieci. Teatr poetycki Krystyny Miłobędzkiej” otrzymała główną nagrodę w konkursie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w roku 2017.

 

 

R
E
P
E
R
T
U
A
R

repertuar repertuar
Wrzesień
Październik
Pobierz repertuar (PDF)
PI
1
SB
2
N
3
PN
4
WT
5
ŚR
6
CZ
7
PI
8
SB
9
N
10
PN
11
WT
12
ŚR
13
NIETYKALNE 10:00 12:30
CZ
14
NIETYKALNE 10:00 12:30
PI
15
PN
18
WT
19
ŚR
20
PI
22
SB
23
PN
25
WT
26
ŚR
27
CZ
28
LISTOPAD 10:00
PI
29
LISTOPAD 10:00 19:00
SB
30
LISTOPAD 19:00
N
1
PN
2
WT
3
ŚR
4
CZ
5
PI
6
SB
7
N
8
PN
9
WT
10
ŚR
11
CZ
12
PI
13
SB
14
N
15
PN
16
WT
17
ŚR
18
CZ
19
PI
20
SB
21
N
22
PN
23
WT
24
GNIAZDO 9:00 11:00
ŚR
25
GNIAZDO 9:00 11:00
CZ
26
GNIAZDO 9:00 11:00
PI
27
SB
28
N
29
PN
30
WT
31