Newsy

Kolejne dofinansowanie
POWRÓT
2016.03.10

Dobra passa nie opuszcza Teatru Fredry w Gnieźnie. W gnieźnieńskim Teatrze już wkrótce ponownie zawitają artyści – rezydenci. Teatr Fredry otrzymał 61 000 zł na realizację innowacyjnych działań artystyczno-edukacyjnych. Doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt będzie, drugą edycją spotkań młodzieży z wybitnymi twórcami i kontynuacją rozmów na ważne tematy.

Pomimo silnej konkurencji, Teatr znalazł się w gronie zwycięzców. Złożony wniosek został pozytywnie zaopiniowany w ramach programu „Edukacja” w priorytecie „Edukacja kulturalna – zadania edukacyjno-animacyjne”.

Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Teatrze Fredry będą mogły być realizowane cykliczne spotkania z wybitnymi twórcami teatralnymi, rezydentami, adresowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Punktem wyjścia do aktywizującej rozmowy będą, podobnie jak w pierwszej edycji, teksty współczesnych dramatów dotykające problemów młodych. W ramach projektu zaplanowano: performatywne czytania dramatów, dyskusje i warsztaty, które pokażą teatr jako miejsce spotkań, rozmowy, rozwoju, doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy.

Teatr zapowiada, że z młodymi uczestnikami podejmie rozmowę o miłości, płci, współczesnej rodzinie, ale też o niepełnosprawności, imigrantach, czy wojnie. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego udział w projekcie będzie bezpłatny, a Teatr Fredry w Gnieźnie będzie mógł zaprosić do jego prowadzenia wybitnych artystów i pedagogów.

WSZYSTKIE