Newsy

BILET ZA 400 GROSZY
POWRÓT
2016.04.28

Do akcji „Bilet za 400 groszy” przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski. Również do Teatru Fredry 21 maja o godz. 10 zapraszamy na spektakl „Zbrodnia i kara” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Sprzedaż biletów rusza 14 maja w kasie teatru.

Gnieźnieński teatr w ramach akcji pokaże „Zbrodnię i karę” – inscenizację znakomitej powieści Fiodora Dostojewskiego, w nowatorskiej adaptacji i reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. To najświeższy spektakl w repertuarze Teatru Fredry, co sprawia że akcja promocyjna jest nie lada gratką. „Zbrodnia i kara”, wystawiona na gnieźnieńskiej scenie dokładnie w 150-tą rocznicę swoich narodzin, jest mistrzowską wiwisekcją psychiki człowieka, w którym dobro toczy odwieczną walkę ze złem. To wnikliwe, ponadczasowe studium ludzkiej natury: impulsów, obsesji i lęków, traktat o winie i odkupieniu, dumie i pokorze, odwadze i przerażeniu, pysze i współodczuwaniu. To intrygująca i niepowtarzalna podróż w głąb ludzkich przeżyć. Premiera tego spektaklu, która miała miejsce 17 kwietnia br. była swoistą kulminacją podjętych w tym sezonie przez Teatr Fredry rozważań o problemie winy i odpowiedzialności za własne czyny.

„To wspaniała inicjatywa, niezwykle cenna szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, dla których bariera finansowa bywa niekiedy najistotniejszą przyczyną rezygnacji z uczestnictwa w życiu kulturalnym. Taka sytuacja nie jest obca Gnieznu, tak więc z tym większą radością nasz Teatr po raz kolejny bierze udział w tej akcji, ciesząc się możliwością zaproszenia do nas tych osób, które, być może, nigdy nie byłyby w stanie z naszej propozycji skorzystać’ – mówi dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, Joanna Nowak.

Listę wszystkich teatrów biorących udział w akcji oraz tytuły spektakli, które wystawione zostaną 21 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego, można znaleźć na stronie Instytutu Teatralnego http://bit.ly/BiletLista oraz (od 1 maja) na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl.

Akcja „Bilet za 400 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

WSZYSTKIE