Newsy

Show Time
POWRÓT
2014.05.29

Kończy się pierwszy sezon Teatru Fredry w nowej odsłonie. Za nami nie tylko cztery premiery, ale też niezwykle bogate cykle wydarzeń okołopremierowych, nowoczesnych działań edukacyjnych i partycypacyjnych, warsztaty, rozmowy z interesującymi ludźmi, czytania performatywne, koncerty, projekcje filmowe. Nowe osobowości twórcze, twarze aktorskie, nowa jakość artystyczna i język komunikacji z widzem.

Na finał zapraszamy na SHOWCASE. Dla tych, którzy nie widzieli – lektura obowiązkowa, dla pozostałych okazja do odświeżenia premierowych wrażeń.

Jako pierwsza – w dniach 1-4 czerwca – zaprezentowana zostanie nasza kwietniowa premiera – „Szpak Fryderyk” Rudolfa Herfurtnera w reżyserii Łukasza Gajdzisa. To propozycja dla naszych najmłodszych widzów, jednak olbrzymia dawka humoru oraz uniwersalne przesłanie sprawiają, że dorośli także będą zadowoleni.

Kolejny weekend – 6-8 czerwca – należeć będzie do Marii Spiss i „Kto się boi Virginii Woolf” Edwarda Albeego w jej reżyserii. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostanie nowe tłumaczenie Jacka Poniedziałka. Na premierę zapraszamy już 6 czerwca!

W dniach 13-15 czerwca zapraszamy na spektakl „Most nad doliną” Janosa Haya w reżyserii Joanny Grabowieckiej. To przejmująca opowieść o miłości i samotności młodych ludzi.

18 czerwca o 19 natomiast ostatnia w tym sezonie szansa obejrzenia „Światów równoległych / Między nami dobrze jest” wg Doroty Masłowskiej w reżyserii Piotra Waligórskiego.

WSZYSTKIE