Newsy

zima w TEATRZE
POWRÓT
2016.12.20

3D – teatralne zabawy Dla Dzieci i ich Dorosłych

Teatralne zabawy to pomysł na spędzenie niedzielnego przedpołudnia i wywołanie twórczej energii między dzieckiem a jego opiekunem. Mamy wspólny cel: poznawać teatr i dobrze się bawić. Dzieciom do zabawy potrzebne będzie dużo chęci i pomysłów oraz wyobraźnia. I jeszcze dorosły, także chętny do wspólnego działania. Przyda się nam też teatr – jako źródło inspiracji. W zabawach będą uczestniczyć dzieci wraz z dorosłymi.

zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat

cena: 5 zł

Prosimy o zabranie wygodnego ubioru i obuwia na zmianę.

– PUDEŁKO PEŁNE WYOBRAŹNI

22 stycznia

g. 11.30

Będziemy się bawić pudełkami Małymi, dużymi, najróżniejszymi! Będziemy je otwierać, zamykać, zgadywać, co jest w środku i poszukiwać ich nowych zastosowań. Sprawdzimy, jakie tajemnice skrywają pudełka znalezione w Teatrze i czy ich zawartość może być początkiem zabawy. W końcu także będziemy bawić się w najbardziej teatralnym pudełku – na scenie!

limit miejsc – 10 par

– ZIMOWE ZABAWY TEATRALNE

19 lutego

g. 11.30

Niezależnie od tego, czy za oknem mróz i śnieg, czy szarobure niebo, stworzymy własny zimowy świat. Wykorzystamy to, że teatr jest miejscem, w którym można stwarzać światy, które istnieją w rzeczywistości, albo włącznie w wyobraźni. Sami zdecydujemy, jakie kolory będzie miała nasz zima. Bo… czy śnieg naprawdę zawsze jest tylko biały?

Limit miejsc – 7 par

——————————————————————————————————————————————-

nieupoważnionym wstęp wzbroniony (zwiedzanie teatru) – specjalna oferta podczas ferii zimowych

30 stycznia – 3 lutego

g. 9.00 – grupy zorganizowane

cena 7 zł/osoba

W jaki sposób odsłania się kurtyna? Czy scena może mieć kieszeń? Dlaczego w teatrze pracuje strażak? Poznajcie teatr od kulis! Spacer po teatrze to okazja do tego, by zajrzeć tam, gdzie na co dzień widzowie nie wchodzą. Opowieści przewodniczki rozwiążą zasygnalizowane problemy. Teatr to dobre miejsce do wymyślania kolejnych pytań i do wspólnego szukania odpowiedzi.

Podczas zwiedzania teatru dzieci będą uczestniczyć w czytaniu przez aktora opowiadań oraz w inspirowanej tekstem zabawie.

—————————————————————————————————————————————————-

feerie w teatrze – zabawa dzieci w teatr

W pierwszym tygodniu ferii zimowych zapraszamy dzieci do zabawy w teatr! Uczestnicy będą mieli okazję, by przekonać się, że teatr może powstać ze wszystkiego, w każdych miejscu, także w domu, podczas zabawy. Wykorzystamy do tego proste przedmioty i dziecięce zabawy. Będziemy wspólnie opowiadać historię, budować scenografię, występować oraz tworzyć mały teatr kukiełkowy. Celem warsztatów jest przede wszystkim dobra zabawa, ale także przekonanie się, że można być twórczym w zwykłych, codziennych działaniach, nie tylko wtedy, gdy występuje się na scenie.

30 stycznia – 3 lutego

g. 11.30 – 13.30

cena: 5 zł (za całość, 5 dni)

zajęcia dla dzieci w wieku: 9 – 12lat

limit miejsc: 15 osób – niezmiennie ta sama grupa

Przyprowadź babcię do teatru! Przyprowadź dziadka do teatru!

Zapraszamy do wspólnej zabawy w teatrze wyjątkowe pary – babcie i dziadków z wnukami.

Spróbujemy zobaczyć, jak dzieci mogą inspirować dorosłych starszych od siebie o dwa pokolenia. Zastanowimy się, dlaczego ci dorośli fascynują dzieci? I przekonamy, czy z tej zabawy może powstać teatr. Podczas warsztatu ważne będzie przede wszystkim to, by dobrze bawiły się zarówno dzieci, ich babcie oraz dziadkowie.

10 lutego

cena: 5 zł / para

g. 11.00-12.30

limit miejsc: 7 par

—————————————————————————————————————————————————-

Premiera. KONTEKSTY – Premiera od kuchni „Panna Julia”

W tym roku ferie zimowe w zakończymy w naszym Teatrze premierą spektaklu „Panna Julia” Augusta Strindberga w reż. Filipa Gieldona, która odbędzie się 10 lutego. W związku z tym podczas ferii będą odbywać się wydarzenia z cyklu Premiera. KONTEKSTY adresowane do młodzieży. Będzie to także okazja, by podejrzeć pracę twórców podczas prób oraz uczestniczyć w próbie generalnej. Zajęcia będą odbywać się w wybrane dni przez całe dwa tygodnie.

W ramach tej odsłony cyklu Premiera. KONTEKSTY odbędą się także wydarzenia dedykowane nauczycielom.

Szczegółowe informacje podamy w styczniu.

WSZYSTKIE