Newsy

WALENTYNKOWY KONCERT | Maciej Balcar
POWRÓT
2017.02.10

cena biletu w przedsprzedaży: 55/50zł
czas trwania: 90 minut

bilety online – tutaj

IFrame

IFrame

W Gnieźnie Maciej Balcar wystąpi na scenie Teatru im. A. Fredry w dniu zakochanych – 14 lutego o g. 19.00 – w towarzystwie doświadczonych muzyków: Jana Gałacha, Krzysztofa „Flippera” Krupy, Macieja Mąki oraz Piotra „Quentina” Wojtanowskiego. Jego koncerty zawsze spotykają się z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenoszą ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym, intrygującym wokalem.

Podszyte folkiem kompozycje przepełnia nostalgia, poetycki dramatyzm i pełen emocji głos artysty.Maciek Balcar to artysta totalny, który w to co tworzy i śpiewa, wchodzi całym sobą – emocjonalnie i osobiście. Od kilkunastu lat jest wokalistą legendarnego zespołu Dżem, gra rolę Jezusa w słynnym spektaklu „Jesus Christ Superstar”, a także od grudnia 2010 występuje w rock operze „Krzyżacy”. Artysta ma w swoim dorobku pięć solowych albumów: „Czarno”, „Ogień i Woda”, w 2012 ukazał się trzeci album artysty „Live Trax 12“ – który był zapisem trasy „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012”. Rok 2015 przyniósł za sobą premierę studyjnego krążka „Ruletka”, która powstała dzięki nawiązaniu współpracy z M.i M. Koniecznymi.

Rok 2017 rozpocznie się premierą nowego albumu artysty – „Znaki”, wydawcą krążka została jedna z największych firm fonograficznych w Polsce – Warner Music Polska. Album zostanie poparty ogólnopolską trasą koncertową, która stała się już tradycyjnym wydarzeniem w twórczej aktywności Maćka i jego muzyków.„Znaki” to swoista rewia dźwięków i brzmień. Mocna warstwa tekstowa, która jest dla muzyka tak ważna, perfekcyjnie scala się w całość z subtelnymi kompozycjami. Słychać tu muzyczne fascynacje i inspiracje Balcara. Album „Znaki” charakteryzuje się delikatnością i lirycznością.

W październiku pojawił się pierwszy singiel „O maku”, w którym muzyk wykorzystał wiersz Czesława Miłosza, a teledysk do niego powstał przy użyciu nowinek technicznych, dzięki czemu mogliśmy zanurzyć się w bajkowym świecie i to dosłownie, bo klip został nagrany w technice 360 stopni. Drugim utworem zwiastującym premierę płyty jest singiel „Pokochaj”, do którego muzykę skomponował Maciek, a tekst wyszedł spod pióra Michała Zabłockiego.Premiera krążka oraz trasa koncertowa odbędzie się na początku lutego 2017 r.

Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na koncert Macieja Balcara w same Walentynki, 14 lutego o godzinie 19.00. Bilety już są dostępne w sprzedaży i można je nabywać w kasie Teatru oraz online na: bilety24.pl. Cena biletów to 55zł/50 zł (balkon). Uwaga! Dla widzów przewidziana jest dodatkowa atrakcja! Wszystkich, którzy kupili bilet czeka 10% rabat na walentynkową kolację w „Hotelu w Starej Kamienicy”. Rezerwacji stolików dokonywać można pod numerem telefonu: 602 272 518. Wystarczy jedynie, przy zakupie wybranego dania z karty, okazać bilet na koncert Macieja Balcara. Promocja obowiązuje od 14 do 19 lutego 2017 r.

WSZYSTKIE