Newsy

Dotknij Teatru 2017
POWRÓT
2017.04.01

nieupoważnionym wstęp wzbroniony – warsztaty o teatrze

30 marca, 31 marca 9.00, 11.00

W jaki sposób odsłania się kurtyna? Czy scena może mieć kieszeń? Kim jest inspicjent? Poznajcie teatr od kulis! Spacer po teatrze to okazja do tego, by zajrzeć tam, gdzie na co dzień widzowie nie wchodzą. Teatr to dobre miejsce do wymyślania kolejnych pytań i do wspólnego szukania odpowiedzi. Zwiedzanie jest połączone z tematycznymi zabawami inspirowanymi teatrem.

Zapraszamy grupy zorganizowane z przedszkoli i szkół podstawowych wraz z opiekunami.

zapisy: edu@teatr.gniezno.pl lub T 61 426 16 15.

Koszt: 5 zł / osoba

„Piaskownica” Michała Walczaka w reż. Jewgienii Boginskiej

31 marca g. 19.00

„Piaskownicę” w reżyserii Jewgienii Boginskiej gnieźnieńska scena zaprezentuje, by świętować Międzynarodowy Dzień Teatru. Spektakl zobaczyć będzie można 31 marca o g. 19.00. Teatr przeznacza pulę biletów w promocyjnej cenie 7 zł. Spektakl powstał w ramach czwartej już Rezydencji Artystycznej realizowanej przez gnieźnieński Teatr. Tym razem do Gniezna zawitali inscenizatorzy z Sankt-Petersburga, którzy pracowali nad tekstem jednego z najciekawszych współczesnych dramatopisarzy polskich. „Piaskownica” opowiada o tym, jak trudno jest porozumieć się z drugim człowiekiem, nawet wówczas, gdy jest on najbliższą nam osobą.

T. 61 426 16 15

nieupoważnionym wstęp wzbroniony. NOCNE ZWIEDZANIE TEATRU

1 kwietnia, g. 21.00

To będzie wyjątkowa noc w Teatrze Fredry!

Pokażemy Wam miejsce, do którego na co dzień zapraszamy na spektakle oraz na inne wydarzenia artystyczne i edukacyjne. Nocne zwiedzanie to niecodzienna okazja, by zajrzeć za kulisy teatru, do teatralnych pracowni, kabiny elektroakustycznej, a nawet do gabinetu dyrektora. Na zwiedzających czekać będą pracownicy różnych działów, którzy opowiedzą o swoim zaangażowaniu w życie teatru. To też okazja, by poznać teatralne zakamarki, miejscowe plotki i tajniki funkcjonowania instytucji kultury.

Zapraszamy młodzież, dorosłych i dzieci wraz z opiekunami.

zapisy: edu@teatr.gniezno.pl lub T 61 426 16 15.

WSZYSTKIE