Newsy

Odkryj innego w sobie!
POWRÓT
2015.04.29

Czym jest niepełnosprawność? Czym jest sprawność? Kogo nazywamy normalnym? Czym jest wykluczenie i jak funkcjonuje? Czym jest norma? Czy ona w ogóle istnieje? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania skupiając się wokół tematyki ciała, jego możliwości i ograniczeń. Poddajmy refleksji nasze wspomnienia z dzieciństwa dotyczące dyscyplinowania cielesności nakazami i zakazami. Zastanówmy się co chętnie eksponujemy a co ukrywamy, jak używamy pojęcia „piękna” do wartościowania i osądzania. Przypomnijmy sobie sytuacje gdy ciało odmówiło nam posłuszeństwa. Nasze działania będą opierały się zarówno na ćwiczeniach fizycznych jak i na pogłębionej refleksji dekonstruującej schemat: ciało – tabu. Warsztaty oparte są na doświadczeniach pracy Teatru 21, kreowanego przez osoby z zespołem Downa i autyzmem oraz na podręczniku „O!swój”. Efekt pracy warsztatowej zostanie zaprezentowany przed publicznością spektaklu „Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci”.

Grupę warsztatową poprowadzi Aleksandra Antoniuk, absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracowała z Instytutem Teatralnym im Zbigniewa Raszewskiego („Lato w teatrze”, „Warsztaty tramwajowe”) oraz z Teatrami: Powszechnym im. Zbigniewa Hübnera („Rodzina w teatrze”, „Teatr w klasie”) oraz Dramatycznym im. Gustawa Holoubka ( „Młoda Scena”). Aleksandra Antoniuk od początku 2015 roku realizuje w Teatrze Fredry w Gnieźnie program nowoczesnej edukacji teatralnej.

Terminy:

Warsztaty dla studentów: 8 maja (piątek), g. 12:00 [oglądanie spektaklu]; g. 15:00 – 18:00 [warsztaty]

Warsztaty dla młodzieży: 9 maja (sobota), g. 14:00 – 19:00; 19:00 [oglądanie spektaklu]

10 maja (niedziela), g. 12:00 – 17:00; g. 19:00 [pokaz efektów pracy na scenie bezpośrednio po spektaklu „Niech nigdy…” przed publicznością spektaklu]

Zapisy:

Dział marketingu, T 61 426 16 15

WSZYSTKIE