Newsy

Warsztaty z seniorami
POWRÓT
2015.09.28

Historia miasta, pokazana z perspektywy indywidualnych narracji mieszkańców, pozwoli przywołać i uwiecznić lokalne opowieści. Seniorzy, oglądając zdjęcia z rodzinnego albumu oraz konfrontując się z tematem przemijania, opowiedzą o swojej przeszłości. Odtwarzając minione zdarzenia, ułożą je na nowo po to, by snuć opowieść o miejscach i zdarzeniach niegdyś istniejących, a dziś całkowicie zapomnianych.

Słuchacze GUTW oraz zwyczajni mieszkańcy Gniezna, mając możliwość pracy warsztatowej z artystą – reżyserem , będą starali się odnaleźć wspólnie minione historie, te szczególnie godne uwagi, ciekawe, intrygujące. Video-rejestracja wyników twórczych wędrówek „po szlakach pamięci”, stanowi szansę na zaprezentowanie Gniezna jako miasta-miejsca pełnego uczuć i znaczeń, którego dzieje zostają zapisane w historii z perspektywy osobistych doświadczeń jego mieszkańców. Rejestracje video wykorzystane zostaną w spektaklu i stanowić będą dopełnienie reżyserskiej wizji „Naszego miasta” – opowieści o Gnieźnie, odwołującej się do z skojarzeń z przeszłości i teraźniejszości.

Projekt GUTW „Szkoła życia – Pamięć” realizowany we współpracy z Teatrem Fredry dofinansowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

WSZYSTKIE