Newsy

Sukces Teatru Fredry
POWRÓT
2015.10.15

Z dumą informujemy, że podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2015 w Warszawie, spektakl „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” otrzymał wyróżnienie za innowacyjne podejście do materii dramaturgicznej oraz wyjątkową i twórczą adaptację.

Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie 9 października 2015 roku na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego im. Z. Hübnera dwukrotnie zaprezentował swój spektakl „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” Michała Kmiecika. inspirowany powieścią Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Reżyserem i scenografem spektaklu jest Justyna Łagowska, muzyka jest dziełem Roberta Piernikowskiego. Spektakl miał swoją premierę 27 czerwca 2015 r.

Festiwal KORCZAK, jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego rodzaju w Europie, organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, a jego celem jestm.in promowanie aktualnych dokonań teatru dla młodego widza, podnoszenie poziomu twórczości teatralnej skierowanej do najmłodszego odbiorcy oraz inspirowanie poszukiwań nowych, niekonwencjonalnych form teatralnych. Scena gnieźnieńska odniosła sukces, prezentując się na nim dopiero po raz pierwszy.

WSZYSTKIE