Newsy

Bilet za 300 groszy | Gniazdo
POWRÓT
2018.04.16

Teatr Fredry w Gnieźnie już po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji 12 maja o g. 12:00, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl "Gniazdo" w reż. Agnieszki Mielcarek. 12 maja 2018 po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. To właśnie opowieścią o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach gnieźnieński Teatr świętować będzie Dzień Teatru Publicznego. To doskonała lekcja tożsamości narodowej dla młodych widzów. Według legendy nazwa miasta pochodzi od polskiego słowa „gniazdo” oraz „gnieździć się” i związana jest z powstaniem państwa polskiego. To w tej okolicy mieli żyć Król Popiel, Lech, Czech i Rus. To tu Mieszko I wyznaczył pierwszą formalną stolicę państwa polskiego. Sprzedaż biletów prowadzona będzie 12 maja godzinę przed spektaklem i rozpocznie się 12 maja o g. 11:00. Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Teatr Fredry w Gnieźnie już po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji 12 maja o g. 11:00, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl „Gniazdo” w reż. Agnieszki Mielcarek.

12 maja 2018 po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast.

To właśnie opowieścią o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach gnieźnieński Teatr świętować będzie Dzień Teatru Publicznego. To doskonała lekcja tożsamości narodowej dla młodych widzów. Według legendy nazwa miasta pochodzi od polskiego słowa „gniazdo” oraz „gnieździć się” i związana jest z powstaniem państwa polskiego. To w tej okolicy mieli żyć Król Popiel, Lech, Czech i Rus. To tu Mieszko I wyznaczył pierwszą formalną stolicę państwa polskiego.

Sprzedaż biletów prowadzona będzie 12 maja godzinę przed spektaklem i rozpocznie się 12 maja o g. 11:00.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

WSZYSTKIE