Newsy

KU KLUX KLAN. W KRAINIE MIŁOŚCI – spektakl gościnny Teatru Nowego w Zabrzu
POWRÓT
2018.05.14

Spektakl powstał na podstawie książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej, reporterki od lat związanej z „Gazetą Wyborczą”, która miała okazję przyjrzeć się Klanowi z bliska. Okazuje się, że 150-letni Ku Klux Klan ma się całkiem nieźle i działa w pełni legalnie. Jego członkowie poświęcają się studiowaniu Biblii i głoszeniu miłości. Miłości, która sprawdza się świetnie przy promocji nienawiści. Spektakl w dowcipny sposób obnaża absurdy i paradoksy „białego” sposobu myślenia, jednocześnie starając się zrozumieć, jakiego rodzaju lęki i problemy leżą u jego źródeł. Ukazuje mechanizmy działania jednej z najbardziej złowrogich, a zarazem groteskowych organizacji w dziejach Stanów, właściwe chyba nie tylko jej..

Spektakl powstał na podstawie książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej, reporterki od lat związanej z „Gazetą Wyborczą”, która miała okazję przyjrzeć się Klanowi z bliska. Okazuje się, że 150-letni Ku Klux Klan ma się całkiem nieźle i działa w pełni legalnie. Jego członkowie poświęcają się studiowaniu Biblii i głoszeniu miłości. Miłości, która sprawdza się świetnie przy promocji nienawiści.

Spektakl w dowcipny sposób obnaża absurdy i paradoksy „białego” sposobu myślenia, jednocześnie starając się zrozumieć, jakiego rodzaju lęki i problemy leżą u jego źródeł. Ukazuje mechanizmy działania jednej z najbardziej złowrogich, a zarazem groteskowych organizacji w dziejach Stanów, właściwe chyba nie tylko jej…

adaptacja i reżyseria: Maciej Podstawny
scenografia i kostiumy: Kaja Migdałek
muzyka: Anna Stela
projekcje video: Amadeusz Nosal
teksty piosenek: Łukasz Zaleski
inspicjent/sufler: Joanna Gorzała

Komediodramat
2 godz. 15 min. z przerwą

występują:
DANUTA LEWANDOWSKA
ANNA KONIECZNA
KATARZYNA KUBACKA
MARCIN GAWEŁ (gościnnie)
ANDRZEJ KROCZYŃSKI
DARIUSZ CZAJKOWSKI
JAROSŁAW KARPUK
JAKUB PIWOWARCZYK

ceny biletów: 30/20 zł
T 61 426 16 15

WSZYSTKIE