Zespół

Bogdan Ferenc

Urodzony w Wołominie absolwent wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu.

Urodzony w Wołominie, absolwent wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Jego głos usłyszysz „wszędzie”. Dzięki dobrym genom najstarszy Wacław w „Zemście” i Kaj w „Królowej Śniegu”. Mafijne znajomości zaprocentowały rolami w jednym filmie i kilku serialach. Od lat związany rodzinnie oraz zawodowo z Gnieznem, Poznaniem i Warszawą.

W ostatnim czasie na deskach gnieźnieńskiego Teatru w spektaklu „Wigilijna opowieść” w reżyserii Józefa Jasielskiego,„Kto się boi Virginii Woolf?” reż. Maria Spiss,  „Pinokio” w reż. Roberta Drobniucha, „Ferdydurke” w reżyserii Piotra Ratajczaka, ,”Królowa Śniegu” w reż. Beniamina M.  „Lalka” w reż. Radosława Rychcika, „Mały Książę” reż. Bálint Szilágyi,  „Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Anny Augustynowicz, „Garderobiany (The Dresser)” Ronalda Harwooda w reżyserii Dana Jemmetta, „Empuzjon” Olgi Tokarczuk w reżyserii Radosława Rychcika, „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett w reżyserii Sullivana Lloyda Nordruma.

Bogdan Ferenc zagrał również w spektaklach: „Nie-Boska Komedia. Rzecz o krzyżu” reż. Piotr Kruszczyński, „Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci” reż. Rafał Urbacki, „Zjednoczenie dwóch Korei” w reżyserii Łukasza Gajdzisa, „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” w reż. Justyny Łagowskiej, „Zbrodnia i kara” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej, „Patron” w reżyserii Marii Spiss,  „Listopad” reż. Tomasz Węgorzewski, „Kamionna. Opowieści rodzinne” w reż. Mateusza Bednarkiewicza i w czytaniu „Piczomiry, królowej Branlomanii” Aleksandra Fredry w reż. Marcina Libera,  „Dożywocie-czytanie performatywne” w reż. Anny Augustynowicz,  „Rewizor” w reż. Justyny Łagowskiej, „Tiegenhof” w reż. Martiny Gredler.