Zespół

Małgorzata Łodej-Stachowiak

Aktorka teatralna, lektorka radiowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Krakowie filii we Wrocławiu. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, m.in. tytułową rolę w „Antygonie” Sofoklesa (1987) i w „Kurce Wodnej” St. I. Witkiewicza (1988), Anielę w „Ślubach panieńskich” (1989) i Klarę w „Zemście” (1991) A. Fredry, Księżnę Irinę Wsiewołodowną Zbereźnicką-Podbereską w „Szewcach” St. I. Witkiewicza ( 1991), Królową Marię w „Król umiera, czyli ceremonie” E. Ionesco (1991), Fiamettę w „Dekameronie” Boccaccia (1994), Lindę w „Zagraj to jeszcze raz, Sam” W. Allena (1995), Elwirę w spektaklu „Fredro dla dorosłych” według „Męża i żony” A. Fredry (1999), Felicję w „Pułapce” T. Różewicza (1999).

Za role w sztukach S. I. Witkiewicza otrzymała w 1992 r. Medal Młodej Sztuki, przyznawany corocznie artystom za wybitne osiągnięcia dla kultury Wielkopolski przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego” w Poznaniu.

Grała w Teatrze Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu. Wcześniej pracowała we Wrocławskim Teatrze Lalek, w Teatrze Dramatycznym im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, w Teatrze Polskim w Poznaniu- w tych trzech teatrach pod nazwiskiem Małgorzata Mielcarek. Aktorka Teatru Nowego w Poznaniu od 1994 roku.

W gnieźnieńskim  teatrze zagrała w „Kto się boi Virginii Woolf ?” E. Albee w reż. Marii Spiss oraz w spektaklu „Mewa” A. Czechowa w reżyserii Marii Spiss.

Zawodowe doświadczenia aktorskie i staż asystencki w PWST we Wrocławiu wielokrotnie wykorzystywała prowadząc zajęcia warsztatowe z dziedziny pracy głosem, techniki wymowy, autoprezentacji i aktorskiej analizy tekstów.