Zespół

Omar Karabulut

Tancerz, aktor, choreograf.  Urodzony w Polsce. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendysta Prezydenta Miasta Ełk za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie muzyki i tańca. Członek Przestrzeni Sztuki w Katowicach, gdzie pracuje jako tancerz i nauczyciel tańca.  Asystent Zakładu Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach. Współzałożyciel i członek Vagabond Physical Collective – nieformalnego kolektywu artystycznego tworzonego przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Współtwórca spektaklu dyplomowego „Any-body” we współpracy z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie (Izrael).  Uczestnik projektu badawczego „Joy of discovery” w ramach 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach.  Uczestnik rezydencji artystycznej Goa Dance Residency w Indiach.  Finalista SzoloDuo International Dance Festival 2017 w Budapeszcie i zdobywca nagrody głównej w konkursie „3 … 2 … 1 … DANCE!”  w Polsce za swoją solową pracę „Terminal B”.

Współpracował m.in. z Jackiem Łumińskim, Jackiem Przybyłowiczem, Jerzym Stuhrem, Iloną Trybułą, Członek Vagabond Physical Collective.

Omar Karabulut gra w spektaklu „Królowa. Freddie  jestem legendą” w reżyserii Piotra Siekluckiego.

 

Fot.  Aleksander Joachimiak