Zespół

Rozalia Mierzicka

Aktor/-ka współpracująca

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Zadebiutowała w roli Barbary Mar­kowskiej w „Szalonych nożyczkach” Paula Portnera na scenie Teatru Nowego w Słupsku w roku 2007. Współpracowała z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Od 2010 roku związana z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Występuje również w zespole Komuna Warsza­wa.

Ważniejsze role teatralne: „Sztuka dla dziecka” i „O dobru” w reż. Moniki Strzępki,” ” A, nie z Zielonego Wzgórza” w reż. Katarzyny Raduszyńskiej, „Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim” w reż. Marcina Libera, „Betlejem Polskie” w reż. Wojciecha Farugi. Można ją zobaczyć w: „Balladynie” w reż. Wojciecha Farugi, „Opowieściach plemiennych” w reż. Macieja Podstawnego oraz „Pigmalionie” w reż. Wojciecha Ziemilskiego. W teatrze Fredry w sztuce „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” w reż. Justyny Łagowskiej.

Znana jest również z ról w popularnych serialach telewizyjnych, między innymi: „Nie rób scen”, „Barwy szczęścia”, „Prawo Agaty”, „Galeria”, „Licencja na wychowanie”, „Tancerze”, „Fala zbrodni”, „Na dobre i na złe”, „Pierwsza miłość”, „Na wspólnej”, „Samo życie”.