Zespół

Weronika Krystek

Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (2022).

Na teatralnej scenie zadebiutowała rolą Edgara i Błazna w spektaklu „Król Lear” w reżyserii Anny Augustynowicz (koprodukcja Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy).

Ponadto rozpoczęła współpracę z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, gdzie można zobaczyć ją w spektaklach „Ćwiczenia stylistyczne” w reż. Evy Rysovej i „Wiśniowy sad” w reż. Łukasza Kosa. Związana jest także z krakowskim Teatrem STU, gdzie obecnie gra w „Trzech siostrach”, „Hamlecie” i „Leopoldzie”.

Za rolę Matyldy w dyplomie studenckim „Hey U” w reżyserii Agnieszki Glińskiej otrzymała Główną Nagrodę Aktorską na  39.Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2021), a sam dyplom otrzymał Grand Prix Festiwalu. W roku 2019 otrzymała nagrodę Rektora AST przyznaną po raz pierwszy w ramach Forum Młodej Reżyserii – za wyróżniającą się osobowość aktorską.

Jest także laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poza pracą teatralną angażuje się w projekty muzyczne. Wystąpiła m.in. na recitalu poświęconym piosenkom Jacka Cygana w Sosnowcu podczas Festiwalu Intermuza oraz na koncercie „Odnawiam Dusze” w Toruniu.