Zespół

Wojciech Kalinowski

Życie...

Urodzony w Chodzieży. W 1975 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Występował w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, w Teatrze Polskim w Poznaniu, w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Od roku 2007 aktor Teatru im. Fredry w Gnieźnie.

Wojciech Kalinowski zagrał między innymi w spektaklach: „Nie- Boskiej komedii. Rzecz o krzyżu” reż. Piotr Kruszczyński, „Światy równoległe / Między nami dobrze jest” w reżyserii Piotra Waligórskiego, „Most nad doliną” reż. Joanna Grabowiecka, ” Spowiedź masochisty”, reżyseria Aline Negra Silva, „Zjednoczenie dwóch Korei” w reżyserii Łukasza Gajdzisa, „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” w reż. Justyny Łagowskiej, „Hotel pod Wesołym Karpiem” reż. Joseph Hendel, „Zbrodnia i kara” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej,” Gniazdo” reż. Agnieszka Mielcarek, „Patron” w reżyserii Marii Spiss, „Listopad” reż. Tomasz Węgorzewski, „Solaris” w reżyserii Elżbiety Depty, „Mewa” reż. Maria Spiss, „Szajba” reż. Marcin Liber, „Poskromienie złośnicy” koncepcja i kreacja Magda Kupryjanowicz, Maria Spiss.

 

Obecnie Wojciecha Kalinowskiego można zobaczyć w spektaklach: „Wigilijna opowieść” w reżyserii Józefa Jasielskiego, „Pinokio” w reż. Roberta Drobniucha, „Klub Samotnych Serc PORTOFINO” reż. Łukasz Czuj, „Ferdydurke” w reżyserii Piotra Ratajczaka, ”Królowa Śniegu” w reż. Beniamina M. Bukowskiego, „Krótka rozmowa ze Śmiercią’ w reżyserii Marcina Libera, w „Piczomira Rebel” – czytaniu „Piczomiry, królowej Branlomanii” Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Libera, „Dożywocie-czytanie performatywne” w reż. Anny Augustynowicz,„Pan Geldhab-czytanie performatywne” w reżyserii Justyny Łagowskiej. „GAZ!” w reż. Marcina Wierzchowskiego, „Rewizor” w reż. Justyny Łagowskiej, „Lalka” w reż. Radosława Rychcika,„Mrowisko: z życia dobrej służącej” w reż. Wiktora Rubina, „Mały Książę” reż. Bálint Szilágyi, „Sędziowie” w reżyserii Anny Augustynowicz, „966 czyli zmierzch bogów” w reż. Marcina Libera.