Nadchodzi Lato w gnieźnieńskim Teatrze!

Nadchodzi Lato w gnieźnieńskim Teatrze!

Jakie będzie tegoroczne lato w Teatrze Fredry? Bardzo gorące! A to nie tylko za sprawą upalnej pogody, lecz kolejnej edycji wyjątkowo atrakcyjnych warsztatów. Na początku lipca Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny zaoferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

Podczas tegorocznych dwutygodniowych warsztatów Teatr Fredry podejmie temat polskich pionierów. Pragnie o nich opowiadać bez zadęcia i z poczuciem humoru. Pokazać jak wiele jest w naszej historii, ale też i w czasach współczesnych, ciekawych indywidualności, z których Polacy są i powinni być dumni. Artyści, podróżnicy, wynalazcy i naukowcy. Dzieli ich wiele. Łączą odwaga i marzenia. Podstawę naszych działań stanowić będzie książka Marty Dzienkiewicz z ilustracjami Joanny Rzezak i Piotra Karskiego – “Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków”.

Podczas warsztatów pedagogiczno-teatralnych, reżyserskich, wokalno-aktorskich, etnologiczno-antropologicznych, scenograficznych, choreograficznych, opisywania świata i przyrodniczych, uczestnicy i prowadzący zastanowią się nad tym, kim jest pionier. I wspólnie wezmą „pod lupę” tych, którzy w jakiejś dziedzinie osiągają coś całkiem nowego: odkrywają, wynajdują, tworzą, konstruują, zdobywają. I wskazują kierunek.
Podczas dwóch tygodni warsztatów młodzi dowiedzą się m.in. kto zbudował kolej w Andach? Kto wymyślił salony piękności? Kto odkrył witaminy? Kto pierwszy poszybował w niebo? Kto wynalazł kamizelkę kuloodporną? Kto złamał tajne szyfry wroga? A co najważniejsze, nauczą, jak się tymi niezwykłymi biografiami zainspirować i stworzyć z nich sztukę.
Teatr do odkrywania świata zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, które pragną przekonać się o własnych możliwościach twórczego działania. Jeśli więc chcesz poznać nieograniczone możliwości kreacji, nieziemsko spędzić czas w Teatrze i wyjątkowo dobrze się bawić, nie czekaj i weź udział w rekrutacji.

Uwaga! Rekrutacja trwa tylko tydzień i rusza 19 czerwca o g. 10:00. Zapisy potrwają do 20 czerwca do g. 15:00, albo do wyczerpania limitu miejsc i przyjmowane są wyłącznie pod numerem telefonu: 61 426 16 15. Zapisów dokonywać może wyłącznie opiekun prawny dziecka.

Teatr Fredry informuje, że udział w warsztatach jest bezpłatny. Rodzice i opiekunowie zapisujący dzieci są zobowiązani do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 26 czerwca o g. 18:00. Nieobecność rodziców/opiekunów na spotkaniu jest równoznaczna z wykreśleniem uczestnika z listy.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zarchiwizowano
Zapisy zamknięte