ReStart. Łańcuch Sztuki – Kontynuacja // warsztaty aktorskie

Technik pracy aktora, poznania własnych predyspozycji oraz pracy nad sobą – u boku mistrza – jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Mariusza Benoit – uczyła się gnieźnieńska młodzież podczas warsztatów aktorskich na które Teatr Fredry Gniezno zaprosił 14 i 15 października.

Mariusz Benoit – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, radiowy i dubbingowy; reżyser teatralny, pedagog. W 1974 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracował w teatrach: Powszechnym w Warszawie (1974-1990, 2005-2007), Narodowym (1997-2001), Rozmaitości (2001-2005), od 1 lutego 2009 roku był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie, a obecnie pracuje znów w Teatrze Powszechnym. W 1982 został wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (profesor nadzwyczajny w latach 1995-1997). Wielokrotnie nagradzany za wybitne role teatralne, radiowe i filmowe. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011), Srebrnym Krzyżem Zasługi (1988), Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

* Artystyczno-edukacyjny projekt „ReStart – Łańcuch Sztuki. Kontynuacja” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a to jego trzecia odsłona, która poświęcona zostanie problematyce wojny. Teatr Fredry Gniezno zaprasza młodzież do udziału w warsztatach i przekonuje, że teatr jest dla każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń i posiadanej wiedzy.
„ReStart – Łańcuch Sztuki. Kontynuacja” to projekt adresowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych. Młodzi, w nowej odsłonie programu, będą pracowali jako „Grupa Szybkiego Reagowania” na zdarzenia aktualne społecznie, będące swoistą odpowiedzią na poszczególne teksty dramatyczne prezentowane w Teatrze Fredry.

Zarchiwizowano
Zapisy zamknięte