ReStart – Łańcuch sztuki// Warsztaty z Barbarą Hanicką

W ramach drugiej edycji projektu „ReStart – Łańcuch Sztuki. Kontynuacja” 14 i 15 maja zapraszamy młodzież na warsztaty z wybitną scenografką – Barbarą Hanicką. To absolwentka Wydziału Wystawiennictwa i Studium Scenografii krakowskiej ASP pod kierunkiem Lidii i Jerzego Skarżyńskich (1980). Pracę rozpoczęła w Nowym Jorku, jako asystentka Davida Mitchella i współpracowniczka Gordona Edelsteina w St. Marks Theater. Jest autorką około osiemdziesięciu projektów scenograficznych dla wielu teatrów. Spotkanie z nią to prawdziwa gratka!
Młodzi, w nowej odsłonie programu, będą pracowali jako „Grupa Szybkiego Reagowania” na zdarzenia aktualne społecznie, będące swoistą odpowiedzią na poszczególne teksty dramatyczne prezentowane na naszej scenie. Dwudniowe warsztaty z Barbarą Hanicką zakończy akcja performatywna w przestrzeni miejskiej.
Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, a do uczestnictwa zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym deklarującą udział w czytaniu performatywnym i całym cyklu warsztatów. Zgłoszenia przyjmowane są w Dziale marketingu T. 61 426 16 15. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zarchiwizowano
Zapisy zamknięte