Festiwale

Spektakl "Krótka rozmowa ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera został zaproszony na pierwszy Hope Theatre Festiwal organizowany przez Kerala Sangeetha Nataka Akademi w Indiach.
2021.12.29
Laureat wielu nagród, spektakl „Krótka rozmowa ze Śmiercią” w reżyserii Marcina Libera otworzy 16 listopada tegoroczną edycją Festiwalu Polska w IMCE w warszawskim Teatrze IMKA. Spektakl grany będzie również 17 listopada.
2021.11.09
Publiczność 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyki Żywej” przez ponad dwa tygodnie obejrzała dziesięć najlepszych realizacji klasycznych polskich tekstów ostatnich dwóch sezonów teatralnych. Wśród nich "Krótką rozmowę ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera, wyróżnioną wcześniej przez Komisję Artystyczną VI Konkursu „Klasyka Żywa” Nagrodą Specjalną im. Stanisława Hebanowskiego za odkrycie repertuarowe. Jury konkursu nagrodziło Marcina Libera za reżyserię, zespół Nagrobki - za najlepszą muzykę.
2021.09.27
Na scenie tymczasowej Teatru Żeromskiego 17 września, danse macabre zawładnie kielecką publicznością. "Krótka rozmowa ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera gościem 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.
2021.09.08
Spektakl "Królowa. Freddie - jestem legendą" w reżyserii Piotra Siekluckiego zostanie pokazany na finał XXVIII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.
2020.02.24
W dniach 15 i 16 lutego "Historia przemocy" w reżyserii Eweliny Marciniak grana będzie na łódzkim XXVI Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
2020.02.04
"Priv", projekt choreograficzny Izy Szostak powstały przy współpracy dramaturgicznej Anki Herbut zaprezentowany został w listopadzie (13.11.2018 o g. 20:30) w Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie w ramach Sceny Tańca Studio - programu regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski. Przez kilka dni roku Studio staje się przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym - w programie znajdują się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego. W program ten doskonale wpisuje się spektakl "Priv" będący eksperymentem na intymności, podczas którego twórcy badają, w jaki sposób technologia zmienia dziś nasze tożsamości, wizerunki, bliższe i dalsze relacje oraz jak wpływa na fizyczność naszych ciał i na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności. Projekt Scena Tańca Studio jest realizowany przez STUDIO teatrgalerię i Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2018.11.13
„Priv” – projekt choreograficzny i reżyserski Izy Szostak zrealizowany przy współpracy dramaturgicznej Anki Herbut – rumuńscy widzowie zobaczyli 19.10.2018 o g. 20:30 w ramach The International Theater Festival „Fest(in) on the Boulevard” w Bukareszcie, organizowanego przez tamtejszy Nottara Theatre. To już druga zagraniczna prezentacja spektaklu, którego premiera odbyła się 7 kwietnia 2018. Pierwsza miała miejsce 7 maja 2018 r. na scenie Centrum Kultury Latinka na Uniwersy¬tecie Kaposvár Ripple-Rónai w ramach projektu „Teatr Fredry na IX Kaposvár ASSITEJ Biennale”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków MKiDN w programie dotacyjnym Instytutu Adama Mickiewicza NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
2018.10.19