Frajdowisko teatralne

Teatry plenerowe znane są już od starożytności. Ten wyjątkowy rodzaj spotkania poza przestrzenią sceniczną ma wymiar integrujący oraz społeczny. Zamki, ruiny, dziedzińce stanowiły idealną przestrzeń dla inscenizacji dzieł o charakterze narodowym, podkreślając istotę tematu. Dziś raczej teatry plenerowe łączą ideę spotkania „pod gołym niebem” ze sztuką performansu, cyrkiem, pantomimą czy tańcem.

Dzięki tego typu widowiskom artyści wychodzą poza sztywne ramy sceny teatralnej, nawiązują bezpośredni kontakt i dialog z publicznością, budują niepowtarzalną więź pomiędzy twórcą a odbiorcą.

I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci w Gnieźnie to połączenie teatru i zabawy, rozrywki i kontemplacji. Miejsce, gdzie łączą się sztuki: aktorska, plastyczna czy choreograficzna. Zaprezentujemy duże przedstawienia, ale także formę kameralną, plenerowe widowiska z rozmachem i spektakle-opowieści z animacją i muzyką w tle.

Dostarczymy naszej publiczności ogrom wrażeń i emocji –poprzez śmiech, zabawę i humor, ale będą także elementy pełne wzruszeń, zapraszające do refleksji. Przegląd dedykowany jest przede wszystkim dzieciom, ale też całym rodzinom oraz dorosłym, by wszyscy wspólnie, już od najmłodszych lat, mogli doświadczać magii teatru.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach zadania-I Przegląd Widowisk Plenerowych Fredro dla Dzieci.

 

            
WSZYSTKIE
spektakl
warsztat
wystawa
parada
2024 rok