Cyrk Tarabumba, Teatr Klinika Lalek

I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci, FRAJDOWISKO TEATRALNE!

Wśród gwiazd cyrkowych spotkamy przystojną Żyrafę Tarę, zakochaną w treserze śpiewaczkę i tancerkę, potężnego Lwa Leonarrrdo oraz Słonia Bumbę, wirtuoza gry na trombonie, który pokażenam, że wszystko w życiu jest możliwe! „Cyrk Tarabumba” to lalkowe widowisko w którym w rolach zwierząt występują lalki, wielkie „nadmarionety” (marionety zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych –aktorzy. Spektakl nawiązuje do tradycji sztuki cyrkowej, zwracając uwagę na poszanowanie wszystkich żywych istot, ukazując
tym samym piękno teatru lalek. Cyrk Tarabumba, Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie!

TEATR KLINIKA LALEK powstał w 1988 roku na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. W 1991 roku zespół przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy. W spektaklach granych głównie na łąkach i ulicach udział biorą: ogromne lale, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Muzyka grana jest na żywo przez orkiestrę i aktorów. Klinika Lalek organizuje też parady uliczne, koncerty i przedstawienia plenerowe. We wszystkich tych wydarzeniach istotne jest dla nich samo spotkanie i wspólne świętowanie. Teatr grał w całej Polsce, odwiedzili też m.in. Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy i Austrię.

Scenariusz i reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
Scenografia: Wiesław Drzewiecki
Marionety, lale: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
Muzyka: Antoni Ziut Gralak, Konrad Rogiński

15 czerwca 2024, godz. 17.00
CYRK TARABUMBA
Teatr Klinika Lalek
wiek: 3+ / czas: 60 min / wstęp wolny
miejsce: Plac przed Teatrem Fredry

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
W ramach zadania-I Przegląd Widowisk Plenerowych Fredro dla Dzieci.