Wielkie Śmieszne Twarze, Teatr Dzieci Miłość / Teatr Porywacze Ciał

I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci, FRAJDOWISKO TEATRALNE!

„Pojawiły się tam bez słowa tam stwory rodem z dziecięcej wyobraźni – zabawne, wielkie głowy o dziwacznych kształtach. Stwory wymyślone przez pewną małą dziewczynkę, która wyszła na spacer ze swoim dziadkiem…”

Spektakl „Wielkie śmieszne twarze” oparty jest na działaniu dużymi maskami, nawiązującymi do różnych kultur i obyczajów. Opowiada historię dziecka zagubionego we współczesnym świecie, stwarzającego w swoich marzeniach krainę, w której wszyscy są sobie równi i przyjaźni, a bariera uprzedzeń rasowych i społecznych zostaje przełamana za pomocą zabawy i czarów.

TEATR PORYWACZE CIAŁ istnieje od 1992 roku i działa także w nurcie dziecięcym jako Teatr Dzieci Miłość. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska (także pedagog w Teatrze Fredry w Gnieźnie) i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy i lalkarze, którzy pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Ich spektakle charakteryzują się różnorodnością. Teatr przygotowuje duże plenerowe i muzyczne widowiska, ale również monodramy, akcje jednorazowe oraz działania na styku teatru i sztuki performansu. Do swoich działań zapraszają zarówno aktorów zawodowych jak i amatorów, których uczą sztuki i etyki aktorskiej w Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk
Maski: Artur Grabowski
Występują: Katarzyna Pawłowska oraz uczniowie Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał

1 czerwca 2024, godz. 17.00
WIELKIE ŚMIESZNE
TWARZE
Teatr Dzieci Miłość / Teatr Porywacze Ciał
wiek: b. o. / czas: 60 min / wstęp wolny
miejsce: Plac przed Teatrem Fredry

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

W ramach zadania-I Przegląd Widowisk Plenerowych Fredro dla Dzieci.