Newsy

Finał Lata w teatrze
POWRÓT
2018.08.07

.

Finałowy spektakl to dziecięce wyobrażenia i marzenia związane z przyszłością. Był to efekt dwutygodniowych warsztatów, które mieliśmy przyjemność realizować w ramach programu Lato w teatrze. Mamy nadzieję, że dały one wiele inspiracji na przyszłość.

„Przyszłość” to cykl warsztatów, który Teatr Fredry w Gnieźnie realizował w ramach programu Lato w teatrze 2018 w dniach 23 lipca – 5 sierpnia b.r. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Istotą projektu jest stworzenie przestrzeni dla artystycznej wypowiedzi dzieci, a zatem możliwości aktywnego włączenia się w proces poznawania i tworzenia teatru. Prowadzący stwarzają obszar dla twórczej działalności młodych uczestników i ją wspierają. Ramę działań będą stanowią warsztaty: pedagogiczno-teatralny i reżyserski. Pierwszy pozwala zarysować horyzonty myślenia o przyszłości, które stają się inspiracją dla innych działań, drugi – umożliwia dzieciom przełożenie doświadczeń na działania sceniczne. Pozostałe warsztaty stanowią twórcze wypełnienie i szukanie różnych sposobów wyrazu doświadczeń, emocji i wyobrażeń związanych z przyszłością. Teatr do odkrywania świata zaprosił dzieci w wieku 7-12 lat, które pragnęły przekonać się o możliwościach twórczego działania.

koordynatorki projektu: Sandra Konieczka-Ślachetka, Joanna Żygowska

WSZYSTKIE