Newsy

PRAWO A SPRAWIEDLIWOŚĆ, Marcin Wojciechowski, Och Kultura
POWRÓT
2024.05.12
„Sędziowie” to opowieść o ludzkiej pysze, która pozwala górować nad innymi, zdobywać majątek wyzyskując biednych i zaspakajać potrzeby seksualne niszcząc intymność słabszych.
To spektakl o słabości człowieka do władzy i pieniądza, którymi można sypnąć, by zagasić własne poczucie winy i usprawiedliwić niesprawiedliwość.
Wreszcie to opowieść o życiu w kłamstwie. Ale i o konsekwencji tego momentu, kiedy dzieci odkrywają prawdę o swoich rodzicach. Dobrze, że jeśli w rodzinie jest odważny wrażliwiec, któremu pieniądze nie zaślepiają oczu i który nie odnajduje się w grze pozorów. Buntuje się, prawdą rozsadza stary porządek i leczy traumy pokoleniowe swoją pozorną delikatnością. Oby takich było więcej. Oby unieśli ten ciężar. Oby ich rodzice zdolni byli do refleksji. Oby w porę się opamiętali!
„Sędziowie” w reżyserii Anny Augustynowicz to zaskakujący, mroczny i plastyczny spektakl o sprzeczności między prawem moralnym a tym stanowionym, który zostawia widza z wieloma pytaniami. Świetna inscenizacja dramatu Wyspiańskiego w znakomitym wykonaniu zespołu aktorskiego” (fragment recenzji)
tekst Marcin Wojciechowski Och Kultura
#spektakl „Sędziowie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Anny Augustynowicz zagramy 24 maja w piątek o godzinie 18.00 w Teatr Kochanowskiego w Opolu na 48. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych !
Spektakl bierze udział w IX Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
WSZYSTKIE