Newsy

Rezydencje – NIEWIDZIALNI
POWRÓT
2014.11.21

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy tydzień pełen wrażeń i wydarzeń kulturalno-edukacyjnych!

20-28 listopada
BARIERY OKIEM MŁODZIEŻY – FOTOGRAFIA ZAANGAŻOWANA
Warsztaty edukacyjne uwrażliwiające młodzież na problem niepełnosprawności w społeczeństwie. Ich rezultatem będą działania fotograficzne obrazujące architektoniczne bariery dla osób z alternatywną motoryką. Na zakończenie wystawa multimedialna efektów pracy młodzieży.

24 listopada g. 18:00
FILMOWY PONIEDZIAŁEK Chce się żyć reż. Maciej Pieprzyca oraz spotkanie pt. NIEPEŁNOSPRAWNE CIAŁO W KULTURZE
Spotkanie z zaproszonymi gośćmi ma na celu wzajemną wymianę poglądów dotyczących sposobu, w jaki niepełnosprawność jest reprezentowana w kulturze. Zastanowimy się nad istniejącymi stereotypami i wyobrażeniami na temat niepełnosprawności oraz szeroko rozumianym uczestnictwem osób z alternatywną motoryką w kulturze.

25 listopada g. 14:30
KONFERENCJA PRASOWA
zapowiadająca premierę powstającą w ramach Rezydencji artystycznych pt. „Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci” z udziałem realizatorów spektaklu.

26 listopada
g. 12:00 – PRZYNIOSĘ WAM SŁOŃCE
Warsztat przygotowany z myślą o młodych mieszkańcach Gniezna, którym towarzyszy w życiu niesprawność intelektualna. Postaramy się podczas tej pracy przyjrzeć naszemu ciału, zbadać jego możliwości i ograniczenia. Zobaczyć w nim narzędzie pracy aktora. Zapytamy się siebie, czy jesteśmy gotowi na teatralną przygodę? Na opowieść? Na przywrócenie słońca sobie i innym mieszkańcom Gniezna. Choć nasz wpływ na meteorologię jest ograniczony, zawsze możemy poszukać ciepła w sobie.
Prowadzenie: Wiktoria Siedlecka-Dorosz – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie i Akademii Pedagogikii Specjalnej w Warszawie. Teatrolożka i arteterapeutka, wykładowca na podyplomowych studiach z zakresu arteterapii na APS. Odbyła staż arteterapeuty w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Animatorka działań artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych oraz osób z niepełnosprawnością. Współpracuje m.in. z Instytutem Teatralnym w Warszawie, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Helenowie i Teatrem 21. Prowadzi stronę dzieckowteatrze.pl

g. 19:00 – OTWARTA (II) PRÓBA GENERALNA spektaklu Niech nigdy w tym dniu słonce nie świeci – ilość miejsc ograniczona.

28 listopada g. 19:00
PREMIERA SPEKTAKLU Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci – możliwość uzyskania bezpłatnych wejściówek.

29 listopada g. 19:00
SPEKTAKL Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci – możliwość uzyskania bezpłatnych wejściówek.

WSZYSTKIE