Newsy

Rekrutacja na warsztaty teatralne otwarta!
POWRÓT
2018.08.28

dzieci w wieku 7-12
Na skrzydłach. Pedagogiczno-teatralne warsztaty dla dzieci
Temat warsztatów pedagogiczno-teatralnych dla dzieci dotyczy marzeń – posiadania skrzydeł i możliwości latania. Zaproponowane zabawy pozwolą dzieciom poszukać własnych sposobów rozumienia tematu oraz przełożyć własne pomysły na sceniczne działania. Będziemy sobie nawzajem dodawać skrzydeł – wspierać się, przełamywać nieśmiałość i opowiadać o swoich marzeniach. Tworzyć teatr. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w o g. 16.00-17.30 przez cały sezon teatralny. Finałem warsztatów będzie przygotowany przez dzieci i prowadzących pokaz, zaprezentowany na scenie Teatru.
Spotkanie zapoznawcze odbędzie się 6.10.2018 o g.16.00-17.30 na które zapraszamy dzieci i dorosłych
prowadzenie: Joanna Żygowska, Maciej Hązła

młodzież 15+
Alternatywna premiera „Ferdydurke”. Warsztaty teatralne dla młodzieży
Warsztaty teatralne dla młodzieży pozwolą doświadczyć twórczej pracy na scenie, rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, zyskiwać pewność siebie i odkrywać swoje możliwości – aktorskie, reżyserskie, dramaturgiczne, interpretacyjne. Finałem będzie przygotowanie alternatywnej premiery „Ferdydurke”, która zostanie zaprezentowana na scenie Teatru w grudniu. Warsztaty towarzyszą premierze „Ferdydurke” Piotra Ratajczaka, która odbędzie się 6 października 2018 roku.
Uwaga! Do udziału w warsztatach nie jest potrzebna szczegółowa znajomość „Ferdydurke”, wystarczy chęć zajrzenia do książki Gombrowicza.
Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu, we wtorki od 18.00 do 20.00. Termin pierwszego spotkania: 1 października 2018. Finałowy pokaz odbędzie się w grudniu.

 

nauczyciele pracujący w szkołach średnich

Czy zachwyca? Premiera. KONTEKSTY „Ferdydurke”

Spotkanie będzie miało charakter wprowadzenia do spektaklu, ale także rozmowy na temat szkolnej obecności „Ferdydurke”. Zaproponowane działania pozwolą zapoznać się z myślą zawartą w przedstawieniu, ale także stworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń na temat lektury Gombrowicza wraz z uczniami. Spróbujemy wspólnie zastanowić się, jak można dziś czytać „Ferdydurke”, po co sięgać po tę lekturę w teatrze i jak rozmawiać o niej z młodzieżą. Spotkanie będzie miało charakter wspólnego poszukiwania i wypracowywania odpowiedzi dotyczących twórczości wielkiego polskiego pisarza, którego twórczość… czy nas zachwyca?

Spotkanie zostało przygotowane z myślą o nauczycielach pracujących w szkołach średnich. Osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogły przyjść na jedną z prób generalnych lub premierę spektaklu 6 października. Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o udziale.

 

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Ilość miejsc ograniczona.
edu@teatr.gniezno.pl / T 61 426 16 15 

WSZYSTKIE