Newsy

W sobotę startuje 21. edycja festiwalu „Rzeczywistość Przedstawiona”
POWRÓT
2022.10.14
W sobotę startuje 21. edycja festiwalu „Rzeczywistość Przedstawiona”.
„Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2022 odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy, w dniach od 15 – 23 października.
Festiwal, którego organizatorami są Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy ukazuje jeden z nurtów współczesnego teatru. Nurt ukierunkowany na realizacje i interpretacje dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 roku, który stara się spełniać postulat „lustra rzeczywistości” i pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym, religijnym.
Co roku do udziału w festiwalu zapraszane są najwybitniejsze polskie inscenizacje teatralne, które prezentowane są na scenie Teatru Nowego, jak również w obiektach postindustrialnych, charakterystycznych dla naszego regionu.
Festiwal ma charakter konkursu, a Jury (w skład którego w tym roku wchodzą: Dorota Buchwald, Michał Centkowski, Łukasz Drewniak i Wojciech Tomczyk) oraz Jury „Młodych” decyduje o przyznaniu nagród w kilku kategoriach”.
22 października w sobotę o godzinie 19.30. na Festiwalu będzie można obejrzeć spektakl „Mrowisko- z życia dobrej służącej” Jola Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina.
Organizatorzy: Miasto Zabrze i Teatr Nowy.
WSZYSTKIE