Newsy

Warszawskie Spotkania Teatralne – nowe otwarcie.
POWRÓT
2023.05.17
Najważniejsze spektakle z całego kraju, wybitne aktorskie kreacje, teatr zaangażowany i świetnie opowiedziany zarazem. W tym roku program Warszawskich Spotkań Teatralnych jest wyjątkowo gorący. Pisze Witold Mrozek w „Gazecie Wyborczej”.
To pierwszy festiwal organizowany przez Teatr Dramatyczny, odkąd jego dyrektorką została Monika Strzępka. Tegoroczne WST jest dziełem nie jednego selekcjonera, ale zespołu kuratorskiego, w którego skład weszli tworzący na co dzień program Teatru Dramatycznego: Agata Adamiecka-Sitek, Jan Czapliński, Dorota Kowalkowska, Monika Strzępka. Ich wybór składa się na wyrazistą wizję mapy teatralną Polski.
„Miła robótka”
Trochę koncert, trochę brawurowa komedia, a trochę teatralny dokument o polskich pismach erotycznych początku lat 90., inspirowany książką Ewy Stusińskiej. Pojawiają się tu Katarzyna Figura, Jerzy Urban i pionierzy ruchu nudystów. Reżyserski duet – Agnieszka Jakimiak i Mateusz Atman – potrafi opowiadać o historii golizny w „wolnej Polsce” tak, jakby kreskówka „South Park” doczekała się krzyżówki z czołówką społecznego reportażu. Warto upolować wejściówkę na to rewelacyjne przedstawienie z Teatru im. Fredry w Gnieźnie – dwa pokazy w środę 24 maja (18 i 20.30).
WSZYSTKIE