Michał Walczak

Piaskownica

O uczuciach i o tym jak trudno je czasem wyrazić

Tym razem zawitali do nas artyści z Sankt-Petersburga. Reżyser Jewgienia Boginska – tegoroczna absolwentka tamtejszego Rosyjskiego Instytutu Sztuk Scenicznych, uczennica światowej sławy inscenizatora Wieniamina Filsztyńskiego oraz scenograf Ilszat Wildanow, pracowali nad tekstem jednego z najciekawszych współczesnych dramatopisarzy polskich. „Piaskownica” Michała Walczaka to opowieść o uczuciach i o tym jak trudno je czasem wyrazić, jak trudno jest się porozumieć z drugim człowiekiem, nawet wówczas, gdy jest on najbliższą nam osobą.

Podczas Rezydencji Artystycznych 2016/2017 przyświecać nam będzie refleksja o ciągle rozmijających się oczekiwaniach dwojga ludzi, wpajanych od dzieciństwa wzorcach uczuciowym, pozorach niechęci, o dojrzewaniu do relacji i odpowiedzialności za nią. Ale też o miłości w kontekście przemijania i śmierci.

Wyjazd spektaklu „Piaskownica” na XXVII Międzynarodowy FestiwalTeatralny realizowany jest w ramach II edycji projektu „Kulturalne Mosty” organizowanym przez Polską Fundację Artystów Scenicznych PLAC TEATRALNY oraz Międzynarodowy Festiwal „Bałtycki Dom” w Sankt Petersburgu.

Organizator: Polska Fundacja Artystów Scenicznych Plac Teatralny, Teatr-Festiwal Bałtycki Dom.

Partnerzy: Polsko-Rosyjska Izba Handlowo Przemysłowa.

Zarchiwizowano
reżyseria
Jewgienia Boginska

scenografia
Ilszat Wildanow

muzyka
Sasza Raskin

reżyseria świateł
Łukasz Błażejewski

występują
Kamila Banasiak
Martyna Rozwadowska
Maciej Hązła
Jan Niemczyk (gościnnie)
premiera 15 grudnia 2016