Stanisław Lem

Solaris

Próba kontaktu człowieka z Obcym

Najbardziej znana powieść Stanisława Lema. To klasyczne dzieło gatunku science fiction wyreżyserowała na naszej scenie Elżbieta Depta, absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST, wcześniej współpracująca z Teatrem Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy („Romville” na podstawie tekstu Justyny Pobiedzińskiej) oraz Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (spektakl „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” na podstawie reportażu Swietłany Aleksijewicz nagrodzony na tegorocznym festiwalu Pierwszy Kontakt w Toruniu).

Tym razem będzie to spektakl anektujacy nie tylko przestrzeń małej sceny, ale też całego teatru, wzbogacony o multimedia i absolutnie „kosmiczną” muzykę realizowaną na żywo przez Macieja Szymborskiego.

Lem w Solaris nie tylko opowiada nam frapującą, wyłamującą się ze wszelkich schematów historię prób kontaktu człowieka z Obcym,ale przede wszystkim zadaje pytania o kondycję istoty ludzkiej, otwiera przestrzeń do rozważań i przemyśleń chociażby w kwestii poznawania wszechświata i naszego w nim miejsca. Jednocześnie opowiada jedną z najpiękniejszych historii miłosnych w polskiej literaturze.

Zarchiwizowano
adaptacja i reżyseria
Elżbieta Depta

scenografia i kostiumy
Agata Andrusyszyn-Chwastek

kompozycja i reżyseria dźwięku
Maciej Szymborski

multimedia
Vctrl Studio

fotografie
Dawid Stube

występują
Aster Haile (gościnnie)
Matylda Paszczenko
Maciej Hązła
Wojciech Kalinowski
Dominik Rybiałek (gościnnie)
Mariusz Zaniewski (gościnnie)
premiera 13 paź. 2017