Recenzje

Dobre przedstawienie dla najmłodszych może wciągnąć również dorosłego widza w stan dziecięcego zachwytu, a przy tym potrafi być jednocześnie zabawne, filozoficzne i poetyckie. „Droga” w reżyserii Beaty Bąblińskiej i Moniki Kabacińskiej osiągnęła ten poziom, przeprowadziła nas przez kocie łby, które mamy na wyciągniecie ręki do dróg w przestrzeni międzygwiezdnej.
2018.11.07
Teatr Fredry w Gnieźnie w 2018 roku po raz pierwszy realizuje działania dla dzieci najnajmłodszych. Przecierając szlaki, edukuje i oswaja. Przede wszystkim komunikuje się z rodzicami i opiekunami, rozmawia, odpowiada na potrzeby. Świadomie nie skupia się na działaniach czysto promocyjnych (“marketingowych”). Nie dlatego, że nie ma potrzeby promowania działań dla najnajów. Ale dlatego, że marketing nie jest wystarczająco skuteczny w sytuacji, kiedy hasło “spektakl najnajowy” większości osób nic nie mówi… Działając w określonych warunkach Teatr w Gnieźnie wypracował adekwatne formy docierania do osób dorosłych opiekujących się najmłodszymi dziećmi.
2018.05.09
Dla Teatru Fredry to duże wydarzenie, nowe niezbadane tutaj pole teatralnego wyrazu, stąd podejście do młodych widzów odbywa się bardzo profesjonalnie z dużym wyczuciem. Wykorzystano reżyserskie zdolności i doświadczenie w tworzeniu teatru małego widza, które prezentują Beata Bąblińska i Monika Kabacińska z obchodzącego już 10. urodziny Teatru Atofri. Jak zauważa B. Bąblińska, całe wydarzenie i poznanie sztuki ma się odbyć przez uruchomienie zmysłów dziecka.
2018.02.22