Newsy

Gala Noworoczna- Wiedeński Nowy Rok. Orkiestra Salonowa MODERATO!
POWRÓT
2024.01.02
Już jutro o godzinie 20.00 w naszym Teatrze odbędzie się Gala Noworoczna- Wiedeński Nowy Rok.
Zapraszamy Państwa w niezwykłą muzyczną podróż do roztańczonego Wiednia.
• Wybitny soliści.
• Wyjątkowy klimat muzyczny.
• Tancerze.
• Eleganckie słowo.
Utwory najsłynniejszych kompozytorów świata, walce, czardasze, marsze z rodziny Straussów, najbardziej znane fragmenty operetek usłyszymy podczas tego wiedeńskiego wieczoru. Blasku i elegancji cudownej muzyce doda piękna scenografia. Usłyszymy najpiękniejsze arie i duety miłosne a wśród nich: Wielka Sława to Żart, Usta Milczą Dusza Śpiewa, Co się dzieje oszaleje, Wiedeń miasto moich marzeń, Czardasz Maricy czy Graj Cyganie. Słynnym Libiamo wzniesiemy toast za Nowy Rok, a Marszem Radeckiego wyklaszczemy świetlistą przyszłość.
Wystąpią dla Państwa wybitni soliści polskiej sceny operowej i operetkowej. Artyści projektów polskich i międzynarodowych, kreujący także role w teatrach.
Edyta Piasecka – sopran dramatyczny koloraturowy. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych solistek sceny operowej i operetkowej. Solistka Opery Narodowej, Opery Krakowskiej. Wyróżniona między innymi nagrodą „Gwiazda Wokalistyki”.
Emilia Zielińska – sopran. Laureatka festiwali operetkowych, kreująca role w teatrach i musicalach. Przez wiele lat brała udział w koncertach, których prowadzenie objął Bogusław Kaczyński.
Mariusz Adam Ruta – Tenor. Solista czynnie koncertujący na terenie kraju jak i poza jego granicami. Mistrzowsko partnerujący w duetach operetkowych. Ma w swoim dorobku koncerty z filharmoniami i teatrami.
Mirosław Niewiadomski – tenor. Wybitny polski tenor o ciemnej barwie głosu, który na scenie prezentuje niebywałą elegancję i mocny głos. Występował również w Operze Odeskiej oraz Operze Narodowej. Artysta współpracujący przez wiele lat z Kazimierzem Kowalskim.
Renata Brukiewicz – gospodyni i producentka koncertu.
Orkiestra Salonowa MODERATO, której występy znane są z charakterystycznego klimatu i nastroju wprowadzanego przez muzyków i dostarczają jedynych i niesamowitych doznań odbiorcom sztuki.
Dyryguje – Orlin Bebenow autor aranżacji większości utworów. Jego obecność to gwarancja także doskonałej zabawy z publicznością.
Ten koncert to muzyczna uczta zachwycająca piękną muzyką, wirtuozerią wokalną artystów oraz wyrafinowanym klimatem i arcybrzmieniem, dopełniona słowem oraz pięknymi kreacjami i tańcem.
Zapraszamy Państwa na ten niezwykły koncert.
WSZYSTKIE