Festiwale

„SCENA W BUDOWIE” - FESTIWAL SCENOGRAFII I KOSTIUMÓW! Do finału konkursu Kapituła wybrała osiem spektakli finałowych o szczególnych walorach scenograficznych i kostiumograficznych, które swoją premierę miały w sezonie artystycznym 2021/2022 (wrzesień-sierpień). W kolejnym etapie o nagrodę „Złota Kieszeń” powalczy również spektakl "Lalka", reż. Radosław Rychcik, scenografia, kostiumy, światła: Łukasz Błażejewski Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych spektakli pod względem scenografii i kostiumów, spośród zgłoszonych. Jego zamierzeniem jest prezentacja, promocja i popularyzacja prac autorów scenografii i kostiumów do polskich inscenizacji powstałych zarówno w obiegu instytucjonalny, jak i offowym. W skład Kapituły weszli: prof. Paweł Dobrzycki – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Agnieszka Koecher-Hensel – historyk teatru i teatrolog Jolanta Kowalska – krytyk teatralny, historyk teatru prof. Zbigniew Majchrowski – teatrolog, ekspert Komitetu Nauk o Sztuce PAN, Uniwersytet Gdański Jacek Wakar – krytyk teatralny, dziennikarz.
2022.12.21
W dniach 29 września – 1 października 2022 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się, przeniesiony z maja, finał 15 edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. W ubiegłym roku Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna przyznana została sztuce „I tak nikt mi nie uwierzy” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. 1 października o godzinie 19.00. spektakl będzie można obejrzeć w Teatrze Miejskim w Gdyni .
2022.10.02
10 września 2022 r. w sobotę o godzinie 18 oraz 11 września 2022 r. w niedzielę o godzinie 18 zagramy ? prapremierę spektaklu „Miła robótka” w reżyserii Agnieszki Jakimiak, realizowanego przez FŁ4K we współpracy z naszym Teatrem na Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. https://www.4kultury.pl/… fot. Anna-Maria Wolniak
2022.09.11
Spektakl "Krótka rozmowa ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera został zaproszony na pierwszy Hope Theatre Festiwal organizowany przez Kerala Sangeetha Nataka Akademi w Indiach.
2021.12.29
Laureat wielu nagród, spektakl „Krótka rozmowa ze Śmiercią” w reżyserii Marcina Libera otworzy 16 listopada tegoroczną edycją Festiwalu Polska w IMCE w warszawskim Teatrze IMKA. Spektakl grany będzie również 17 listopada.
2021.11.09
Publiczność 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyki Żywej” przez ponad dwa tygodnie obejrzała dziesięć najlepszych realizacji klasycznych polskich tekstów ostatnich dwóch sezonów teatralnych. Wśród nich "Krótką rozmowę ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera, wyróżnioną wcześniej przez Komisję Artystyczną VI Konkursu „Klasyka Żywa” Nagrodą Specjalną im. Stanisława Hebanowskiego za odkrycie repertuarowe. Jury konkursu nagrodziło Marcina Libera za reżyserię, zespół Nagrobki - za najlepszą muzykę.
2021.09.27
Na scenie tymczasowej Teatru Żeromskiego 17 września, danse macabre zawładnie kielecką publicznością. "Krótka rozmowa ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera gościem 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.
2021.09.08
Spektakl "Królowa. Freddie - jestem legendą" w reżyserii Piotra Siekluckiego zostanie pokazany na finał XXVIII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.
2020.02.24