Newsy

Nie zwalniamy tempa!
POWRÓT
2023.11.02
Kolejny dzień prób do grudniowej premiery “Garderobiany” Ronalda Harwooda w reżyserii Dana Jammetta!
„Jesteśmy nie tyle zespołem teatralnym, ile jedną wielką szczęśliwą rodziną. W razie potrzeby wszyscy sobie pomagamy” (fragment sztuki).
W rolę Lady, towarzyszki Sira, która mocno przeżywa stan psychiczny swojego towarzysza, jest z nim związana uczuciowo i duchowo a każdą jego uwagę, złośliwość przyjmuje nazbyt emocjonalnie, by w końcu dać upust swoim nerwom, frustracjom wciela się Maja Barełkowska.
Maja Barełkowska, absolwentka PWST w Krakowie oraz Europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Popularna i ceniona aktorka z wieloletnim doświadczeniem filmowym, serialowym oraz teatralnym. Aktorka m.in. Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, Teatru STU w Krakowie, Teatru Ludowego w Krakowie. W swojej karierze wykreowała wiele ról telewizyjnych i teatralnych. W historii polskiego teatru zapisały się jej dokonania artystyczne w spektaklach reżyserowanych przez: Jerzego Jarockiego, Kazimierza Dejmka, Jerzego Hutka, Bogdana Hussakowskiego, Waldemara Śmigasiewicza, Kazimierza Kutza.
PREMIERA 8 grudnia 2023 r.
Reżyseria: Dan Jammett
Scenografia: Dick Bird
Kostiumy i światła: Łukasz Błażejewski
Dżwięk: Maciej Szymborski
OBSADA:
Maja Barełkowska (gościnnie),
Katarzyna Lis,
Joanna Żurawska,
Piotr Cyrwus (gościnnie)
Maciej Hanczewski,
Wojciech Kalinowski,
Roland Nowak.
Inspicjent : Ewa Malicka
Spektakl realizowany jest w ramach cyklu Międzynarodowe Rezydencje.
WSZYSTKIE