Newsy

Od dziś rozpoczęliśmy przygotowania do grudniowej premiery sztuki Ronalda Harwooda “Garderobiany” w reżyserii Dana Jemmetta! Tytułową rolę zagra doskonale znany polskim widzom, znakomity aktor teatralny i filmowy Piotr Cyrwus!
POWRÓT
2023.10.24
Od dziś rozpoczęliśmy przygotowania do grudniowej premiery sztuki Ronalda Harwooda “Garderobiany” w reżyserii Dana Jemmetta. Ten wybitny brytyjski reżyser teatralny, specjalista od teatru elżbietańskiego, który na stałe współpracuje z paryskim teatrem Comédie-Française, po raz kolejny zrealizuje swój spektakl w Polsce, tym razem w Teatrze Fredry w Gnieźnie! W ubiegłych latach Dan Jemmett reżyserował w Teatrze Polskim w Warszawie “Szkoda, że jest nierządnicą” Johna Forda, “Wieczór trzech króli” oraz “Burzę” Williama Szekspira , a w Teatrze Żeromskiego w Kielcach “Och, te duchy!” Eduardo De Filippo i „Miarkę za miarkę” Szekspira.
„Garderobiany” to sztuka należąca do klasyki światowej literatury, opowieść o ulotności teatru, osobistym i artystycznym spełnieniu, o samotności w obliczu międzyludzkich relacji. Spektakl powstaje w ramach projektu Międzynarodowe Rezydencje Artystyczne, który gnieźnieńska scena realizuje z powodzeniem od lat. Do tej pory gościliśmy na naszej scenie reżyserów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Brazylii, Niemiec, Austrii oraz Węgier.
Tytułową rolę zagra doskonale znany polskim widzom, znakomity aktor teatralny i filmowy Piotr Cyrwus. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor m.in.: Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, Teatru STU w Krakowie, Teatru Starego w Krakowie oraz Teatru Polskiego w Warszawie. W swojej karierze wykreował ponad 70 ról telewizyjnych i teatralnych, jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W historii polskiego teatru zapisały się jego dokonania artystyczne w spektaklach reżyserowanych przez Jerzego Jarockiego, Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdę, Kazimierza Dejmka, Tadeusza Bradeckiego, Grzegorza Jarzynę, Macieja Wojtyszkę, Waldemara Śmigasiewicza. Z Danem Jemmettem współpracował już trzykrotnie, tworząc wspaniałe kreacje w jego spektaklach zrealizowanych w warszawskim Teatrze Polskim.
WSZYSTKIE