Newsy

Próbujemy! „Czekając na Godota” w przekładzie Antoniego Libery w reżyserii Pawła Łysaka
POWRÓT
2024.02.17
„Beckett nie jest pisarzem, który tworzył rebusy do rozwiązania; to nie był ktoś, kto coś wiedział… czuł się wtajemniczony… miał „objawienie”, a następnie kamuflował tę wiedzę w tekstach. Beckett to pisarz, który właśnie NIE wiedział… nie miał jasności, a tym bardziej pewności i który w swojej twórczości wyrażał właśnie tę niewiedzę. Inaczej mówiąc, tematem czy rdzeniem tej twórczości jest zagadkowość świata, jego niezrozumiałość, upośledzenie świadomości. (…) Beckett nie pisał o tym wszystkim
dyskursywnie, nie nazywał niczego, lecz czynił to wprost, bezpośrednio, tworząc modele tajemnicy, nieprzejrzystości, zagubienia. Dlatego też analizowanie dzieł Becketta, przynajmniej od pewnego momentu, a zarazem w fazie najciekawszej, to próba analizowania samej rzeczywistości, to pewna forma filozofowania. To zaś, jak wiemy, można uprawiać w nieskończoność”.
(Fragment rozmowy z Antonim Liberą, tłumaczem „Czekając na Godota” Samuela Becketta, przeprowadzoną przez Żanetę Nalewajk i Tomasza Mackiewicza).
#spektakl „Czekając na Godota” Samuela Becketta w przekładzie Antoniego Libery w reżyserii Pawła Łysaka.
🅿🆁🅴🅼🅸🅴🆁🅰1⃣8⃣ ​ 🅼🅰🅹🅰2⃣0⃣2⃣4⃣ ​ 🆁.
Scenografia: Robert Rumas
Światła i wideo: Artur Sienicki
Asystent reżysera: Maciej Synowiec
OBSADA:
Marcin Jędrzejewski (gościnnie)
Michał Karczewski
Roland Nowak
Wojciech Siedlecki
Inspicjent: Jolanta Skawina
WSZYSTKIE