Newsy

Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2023
POWRÓT
2022.12.30
Kochani,
koniec roku zbliża się wielkimi krokami i niektórzy z nas będą zaopatrywać się w nowe kalendarze, my zachęcamy do zakupu specjalnego kalendarza-„Psiego kalendarza literackiego. Bezdomniaki z Rytlowa 2023”.
„Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa” wydawany jest od 2020 roku z inicjatywy grupy przyjaciół rytlowskiego przytuliska. Kalendarz wydawany jest przy wsparciu Fundacji Miasto Literatury a w jego tworzenie angażują się poetki i poeci, którzy udostępniają swoje wiersze. Celem „Psiego kalendarza literackiego” jest wsparcie podopiecznych Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt „Psy Pani Magdy” w Rytlowie, chociaż prowadząca Przytulisko w Rytlowie Magda Stojek może pochwalić się dużą ilością szczęśliwych adopcji, to pod jej opieką przebywa wielu psich seniorów a także wiele psów schorowanych i straumatyzowanych, które mają stosunkowo nieduże szanse na znalezienie domu. To z myślą o tych właśnie psach powstał „Psi kalendarz literacki”.
Do grona wspierających Przytulisko w Rytlowie włączyło się 11 teatrów, w tym również Teatr Fredry w Gnieźnie.
Kalendarz ten, będzie można niedługo nabyć w naszym Teatrze, wystarczy przyjść do nas, zabrać kalendarz i następnie dokonać wpłaty 39,99 zł na konto: Schronisko Rytlów, 25 1090 1665 0000 0001 5238 0168, z dopiskiem: „Darowizna dla Bezdomniaków z Rytlowa”.
Już niedługo więcej informacji!
Autor zdjęć: Marcin Oliva Soto
Autor projektu kalendarza: Łukasz Błażejewski
Patron kalendarza: Fundacja Miasto Literatury
Pomysłodawcami i inicjatorami wydawania „Psiego kalendarza literackiego” są Tomek Kirenczuk i Dana Bień.
WSZYSTKIE