Newsy

Zapraszamy na spektakl „Garderobiany” Ronalda Harwooda w reżyserii Dana Jemmetta! 30 i 31 grudnia, godzina 19.00!
POWRÓT
2023.12.28
„Garderobiany” brytyjskiego pisarza Ronalda Harwooda, laureata Oscara za scenariusz do „Pianisty” Romana Polańskiego, to zdaniem wielu najpiękniejsza sztuka o teatrze, jaką kiedykolwiek napisano. Sztuka nieoczywista, w idealnych proporcjach dozująca wzruszenie i śmiech, ukazująca zarówno siłę iluzji, jak i bezlitosność sztuki teatru w starciu z ludzkim przemijaniem.
Najnowsza inscenizacja „Garderobianego”, jaką w Teatrze Fredry w Gnieźnie przygotował wybitny brytyjski reżyser Dan Jemmett, od razu po premierze okrzyknięta została wydarzeniem, a teraz wraca na scenę. Teatr Fredry zaplanował przedsylwestrowe (30 grudnia) i sylwestrowe przedstawienie. Po sobotnim spektaklu zapraszamy na rozmowę o „Garderobianym”, o teatrze, marzeniach, spełnieniach i nadziejach, jakie łączą lub dzielą ludzi sceny. W spotkaniu weźmie udział zespól aktorski „Garderobianego”, z odtwórcami głównych ról Piotrem Cyrwusem i Rolandem Nowakiem na czele oraz reżyser Dan Jemmett.
Koniec roku to szczególny czas. Chcemy, by sobotnia dyskusja symbolicznie podsumowała szczególnie udany rok w Teatrze Fredry. A wszystko bez patosu, z refleksją i poczuciem humoru. Spektakl „Garderobianego” rozpocznie się o godzinie 19, dyskusja zaraz po zakończeniu przedstawienia. Poprowadzi ją Jacek Wakar.
Serdecznie zapraszamy!
Spektakl realizowany jest w ramach cyklu Międzynarodowe Rezydencje Artystyczne.
LICENCJA NA KORZYSTANIE Z UTWORU ZOSTAŁA UDZIELONA PRZEZ STOWARZYSZENIE AUTORÓW ZAiKS
„Garderobiany” (The Dresser)
Autor -Ronald Harwood
Przekład -Michał Ronikier
Reżyseria – Dan Jemmett
Scenografia – Dick Bird
Kostiumy i reżyseria światła – Łukasz Błażejewski
Audiosfera i fonosfera – Maciej Szymborski
OBSADA:
Lady- Maja Barełkowska (gościnnie)
Irene – Katarzyna Lis
Madge- Joanna Żurawska
Norman- Piotr Cyrwus (gościnnie)
Kent- Bogdan Ferenc
Oxenby-Maciej Hanczewski
Gloucester- Maciej Hązła
Geoffrey- Wojciech Kalinowski
Sir- Roland Nowak
Inspicjent – Ewa Malicka
WSZYSTKIE