Zespół

Maciej Hązła

Typowa Pyra z Pyrlandii.

Typowa Pyra z Pyrlandii. Na dodatek dość ruchliwa – jej pasją są ćwierć- , pół- i całe maratony. Marzy o sławie Filippidesa.

Macieja Hązłę można zobaczyć w spektaklach: „Wigilijna opowieść” w reżyserii Józefa Jasielskiego,„Kto się boi Virginii Woolf?” reż. Maria Spiss,„Pinokio” w reż. Roberta Drobniucha,  „Ferdydurke” w reżyserii Piotra Ratajczaka,”Królowa Śniegu” w reż. Beniamina M. Bukowskiego, „Tiegenhof” w reż. Martiny Gredler „Lalka” w reż. Radosława Rychcika,„Mały Książę” reż. Bálint Szilágyi,„Sędziowie” w reżyserii Anny Augustynowicz,  „966 czyli zmierzch bogów” w reż. Marcina Libera oraz w spektaklu „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Jana Marka Kamińskiego, „Garderobiany” (The Dresser) Ronalda Harwooda w reżyserii  Dana Jemmetta, „Empuzjon” Olgi Tokarczuk w reżyserii Radosława Rychcika, „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett w reżyserii Sullivana Lloyda Nordruma.

 

Maciej Hązła zagrał w spektaklach: „Nie-Boska Komedia. Rzecz o krzyżu” reż. Piotr Kruszczyński, „Światy równoległe/Między nami dobrze jest” w reż. Piotra Waligórskiego, ” Spowiedź masochisty”, reżyseria Aline Negra Silva, „Zjednoczenie dwóch Korei” w reżyserii Łukasza Gajdzisa, „Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam” w reż. Justyny Łagowskiej,„Nasze miasto” w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego,„Hotel pod Wesołym Karpiem” reż. Joseph Hendel, „Zbrodnia i kara” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej,” Gniazdo” reż. Agnieszka Mielcarek,„Patron” w reżyserii Marii Spiss,w spektaklu „Piaskownica” Michała Walczaka w reż. Jewgienii Boginskiej,„Listopad” reż. Tomasz Węgorzewski, „Solaris” w reżyserii Elżbiety Depty,  „Priv” w reżyserii Izy Szostak, „Magiczne kręgi” ( kuratorka Yanna Varbanova),„Poskromienie złośnicy” koncepcja i kreacja Magda Kupryjanowicz, „Atlas wysp odległych” w reżyserii Łukasza Zaleskiego, „Klub Samotnych Serc PORTOFINO” reż. Łukasz Czuj,oraz w czytaniu „Piczomiry, królowej Branlomanii” Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Libera, „Dożywocie-czytanie performatywne” w reż. Anny Augustynowicz  i „Pan Geldhab-czytanie performatywne” w reżyserii Justyny Łagowskiej, „GAZ!” w reż. Marcina Wierzchowskiego, „Rewizor” w reż. Justyny Łagowskiej,