Zespół

Piotr Cyrwus

Aktor, reżyser. Urodzony w Nowym Targu w 1961 roku. Ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie. W swojej karierze zawodowej był związany z Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem Starym im. H. Modrzejewskiej i Teatrem Stu w Krakowie, Teatrem Komedia w Warszawie, Teatrem im. J. Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem im. A. Węgierki w Białymstoku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, liczne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia oraz w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Współpracował z takimi reżyserami jak: Krystian Lupa, Waldemar Śmigasiewicz, Maciej Wojtyszko, Maciej Prus, Tadeusz Bradecki, Kazimierz Kutz, Andrzej Wajda, Grzegorz  Jarzyna, Krzysztof Warlikowski, Krzysztof Zanussi, Steven Spielberg, Andrzej Seweryn, Jacques Lassalle, Janusz Wiśniewski, Krzysztof Jasiński.

Ma na swoim koncie liczne nagrody aktorskie, m.in.: Wyróżnienie otrzymane na Festiwalu Jednego Aktora w Toruniu w roku 1992 za rolę Miszy Zubowa w spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, Nagroda Komitetu Radia i Telewizji w roku 1990 za rolę Walka w spektaklu Teatru Telewizji „Do piachu” T. Różewicza, w reżyserii Kazimierza Kutza, nominacja do prestiżowej nagrody teatralnej – Feliks Warszawski 2013 za rolę w spektaklu „Quo Vadis” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach teatralnych m.in. w Sarajewie, Edynburgu, Awinionie, Chicago.

Będąc od 2011 do 2018 roku w zespole Teatru Polskiego w Warszawie pod dyrekcją Andrzeja Seweryna, trzykrotnie współpracował z Danem Jemmettem, tworząc znakomite kreacje w „Wieczorze Trzech Króli” i „Burzy” W. Shakespeare’a oraz „Szkoda, że jest nierządnicą” J. Forda.  Aktualnie związany z Teatrem STU w Krakowie i Teatrem Nowym w Łodzi.